Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Poszukuję] Producent szkieł/lusterek odblaskowych

vorlog 01 Sie 2010 19:41 1058 5
 • #1
  vorlog
  Poziom 34  
  Witam.
  Poszukuję polskiego producenta białych lusterek odblaskowych.Chodzi mi o lusterka typu
  Link
  ale w dość dużym formacie, w przybliżeniu 15X200 cm.
  Jest to dość nietypowe rozwiązanie, próbnie stosowałem zestaw lusterek jak w linku, zamocowanych na wspólnej listwie, ale docelowo chciałbym to bardziej "fachowo" rozwiązać (przeszkadzają mi ramki lusterek, oczywiście można je zeszlifować, ale nadal to jest dość amatorskie rozwiązanie).
  Lustro ma współpracować z optycznymi czujnikami refleksyjnymi, ale nie jest to bariera/kurtyna świetlna. Listwy odblaskowe od bariery też nie bardzo pasują- te, które miałem okazję oglądać, są zbyt wąskie i zbyt drogie.
  Czy ktoś może spotkał się z ofertą firmy, która wykonuje takie lustra na dowolny wymiar?
  Pozdrawiam, V.
 • #2
  submariner
  Poziom 32  
  Sprawa moze byc bardzo skomplikowana , elementy formy w ktorej wykonuje sie takie elementy sa bardzo drogie wiec pewno bedzie problem z duzym formatem , moze wystarczy folia odblaskowa , odbija niewiele gorzej a zdecydowanie tansza.
 • #3
  vorlog
  Poziom 34  
  Ano prawda, obdzwoniłem sporo firm zajmujących się tym tematem i wynik negatywny. Pozostaje zestaw kilkudziesięciu elementów standardowych- swoją rolę spełni, a sprawa wyglądu... No cóż, na dobrą sprawę listwa raczej nie będzie widoczna bezpośrednio.
  Folia odpada, zakres skuteczny czujnika spada drastycznie (chyba, że sprawdzałem na kiepskiej folii)- korzystam z czujników XUX1ARCNT16 i chcę wykorzystać ich pełny zakres.
  V.
 • #4
  MarekzRz
  Poziom 17  
  Spróbuj popytać producentów tablic drogowych (informacyjnych) robione są z płyt odblaskowych nie z folii. Robią naprawdę duże formaty, można pociąć na odpowiednie paski
 • #6
  Majster
  Poziom 13  
  Szanowny Panie Vorlog!
  Nie tak dawno czyniłem urządzenie z czujnikiem podczerwieni odbiciowym. Zmusiło mnie do badań właściwości różnych materiałów. Sam byłem zaskoczony, że bardzo dobre właściwości odbiciowe posiada folia aluminiowa. Po fakcie zauważyłem, że istnieją wytyczne producenta które potwierdzają moje odkrycie. U nas na wsi jest hurtownia która oferuje folie samoprzylepną aluminiową o różnych rozmiarach. Tylko proszę uważać bo te folie są oferowane w różnych wykonaniach i odmiennych właściwościach. Jak pamiętam aluminium lepiej odbijało podczerwień niż wypolerowana stal nierdzewna,

  Życzę sukscesów