Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 2000 r obsługa klimatronika

07 Sie 2010 13:31 44004 11
 • Poziom 13  
  Witam mógłby mi ktoś podać instrukcje do obsługi klimy??Generalnie chodzi mi o to jak ustawić żeby nadmuch powietrza był ale żeby się klima nie włanczała??co oznacza "H "i obok dwie strzałki góra dół.Proszę o wyjaśnienie przycisków?


  Jeszcze jedno jak właczyć aby komputer pokazywał ile pali samochód w danym momencie i jaka jest średnia
 • Poziom 26  
  Może ta instrukcja będzie ci odpowiadać (w sumie wszystkie VW/AUDI mają podobnie).
  Co do komputera pokładowego - aż się prosi o jakieś zdjęcie (bo pewnie nie wiesz, czy masz pełny FIS). Przełącznik wyświetlanej funkcji jest na jednej z manetek pod kierownicą, poeksperymentuj i sam załapiesz (prostsze niż większość komórek :D ).
 • Poziom 13  
  To jest pół FIS na manetce od wycieraczek niema przełącznika ani obok kierunkowskazów.Gdzie jeszcze może być umiejscowiony??
 • Poziom 26  
  Na tej stronie piszą, że "pół-fis" nie posiada funkcji dodatkowych (i nie ma wtedy przełącznika na manetce). Co prawda tamten link dotyczy A6, ale Audi jest bardzo konsekwentne, myślę że u ciebie będzie tak samo.
 • Poziom 10  
  Jak chcesz mieć tylko nawiew bez klimy to włącz klawisz "ECON" na klimatroniku.
  Co do zegarów to jak masz tylko połowę to nie masz wyświetlacza tylko ikonki i niestety nie ma możliwości wyświetlania spalania chwilowego, dystansów itp.
 • Poziom 13  
  właśnie że niemam klawiszu ECON:/ Jak mam to zrobić???
 • Poziom 26  
  Skoro nie masz takiego przycisku, to znaczy że masz prostą, "manualną" klimatyzację - włącza się ją i wyłącza przyciskiem "A/C" lub "AC" (różnie piszą). Przycisk ma kontrolkę włączenia.
 • Poziom 13  
  Nie mam prostej klimatyzacji , klimatronic ustawiam temp jaką chce mieć w kabinie!!Panel taki jak na zdjęciu Audi A3 2000 r obsługa klimatronika
 • Poziom 19  
  Witaj,

  masz takie opcje na tym panelu:

  LO - max zimnie powietrze z zewnątrz lub z klimy,
  HI - max grzanie

  Strzałki:
  -góra nawiew na szybę
  -środek kratki na konsoli
  -dół nawiew na nogi

  Przyciski:
  @- czyli obieg wewnętrzny
  *- wł/wył sprężarki klimy
  AUTO- praca w automacie
  ^ - lewy górny przycisk nawiew tylko na szybę powoduje włączenie max nawiewu i klimy w celu jej osuszenia w lecie i odmrożenia w zimie.

  Główne sposoby pracy:

  -wybierasz tęp i wciskasz auto i nic Cię nie obchodzi.
  -w każdej chwili możesz pracować z (pod warunkiem że jest z tego co pamiętam więcej niż +3 na zewnątrz) i bez klimy - naciśnięcie *
  -jeśli przy danej temp chcesz żeby nawiew był większy lub mniejszy regulujesz go płynnie +/- pojawi się w tedy napis "MAN"-ual koło wskaźnika wysterowania wentylatora,
  -dodatkowo w każdej chwili w trybie ręcznym wybierasz miejsca nadmuchu.

  Co do spalania chwilowego pozmieniaj wskazania w czasie jazdy i sam dojdziesz, wartość będzie zmieniała się dynamicznie w odróżnieniu do spalania średniego jest to zadaje się przekreślone O, ponadto masz tam przycisk reset i po wyzerowaniu i kilku km. będzie Ci łatwiej zaobserwować co się dzieje.

  Jeśli coś nie jest jeszcze jasne to pisz.

  Pozdr
 • Poziom 13  
  Czyli jak * nie jest wciśnięta klima nie pracuje,tylko jest zwykły nadmuch.

  Ja mam pół fisa(przy manetce od wycieraczek nie mam możliwości zmiany funkcji wyświetlania,ani funkcji reset jak to jest w pełnym Fisie) z tego co czytałem po innych forach
 • Poziom 13  
  niema takiego ja mam te nowsze ale pół FIS.2000 rok