Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 2000 r obsługa klimatronika

haskii007 07 Sie 2010 13:31 34605 11
  • #1 07 Sie 2010 13:31
    haskii007
    Poziom 13  

Witam mógłby mi ktoś podać instrukcje do obsługi klimy??Generalnie chodzi mi o to jak ustawić żeby nadmuch powietrza był ale żeby się klima nie włanczała??co oznacza "H "i obok dwie strzałki góra dół.Proszę o wyjaśnienie przycisków?

Jeszcze jedno jak właczyć aby komputer pokazywał ile pali samochód w danym momencie i jaka jest średnia

5 11
  • #2 09 Sie 2010 14:22
    al777
    Poziom 26  

Może ta instrukcja będzie ci odpowiadać (w sumie wszystkie VW/AUDI mają podobnie).
    Co do komputera pokładowego - aż się prosi o jakieś zdjęcie (bo pewnie nie wiesz, czy masz pełny FIS). Przełącznik wyświetlanej funkcji jest na jednej z manetek pod kierownicą, poeksperymentuj i sam załapiesz (prostsze niż większość komórek :D ).

6
  • #3 09 Sie 2010 17:14
    haskii007
    Poziom 13  

To jest pół FIS na manetce od wycieraczek niema przełącznika ani obok kierunkowskazów.Gdzie jeszcze może być umiejscowiony??

2
  • #4 11 Sie 2010 11:57
    al777
    Poziom 26  

Na tej stronie piszą, że "pół-fis" nie posiada funkcji dodatkowych (i nie ma wtedy przełącznika na manetce). Co prawda tamten link dotyczy A6, ale Audi jest bardzo konsekwentne, myślę że u ciebie będzie tak samo.

2
  • #5 11 Sie 2010 20:34
    mardi33
    Poziom 10  

Jak chcesz mieć tylko nawiew bez klimy to włącz klawisz "ECON" na klimatroniku.
    Co do zegarów to jak masz tylko połowę to nie masz wyświetlacza tylko ikonki i niestety nie ma możliwości wyświetlania spalania chwilowego, dystansów itp.

2
  • #6 15 Sie 2010 10:41
    haskii007
    Poziom 13  

właśnie że niemam klawiszu ECON:/ Jak mam to zrobić???

2
  • #7 16 Sie 2010 10:54
    al777
    Poziom 26  

Skoro nie masz takiego przycisku, to znaczy że masz prostą, "manualną" klimatyzację - włącza się ją i wyłącza przyciskiem "A/C" lub "AC" (różnie piszą). Przycisk ma kontrolkę włączenia.

2
  • #8 17 Sie 2010 21:12
    haskii007
    Poziom 13  

Nie mam prostej klimatyzacji , klimatronic ustawiam temp jaką chce mieć w kabinie!!Panel taki jak na zdjęciu Audi A3 2000 r obsługa klimatronika

2
  • #9 18 Sie 2010 14:55
    tqmeh
    Poziom 18  

Witaj,

masz takie opcje na tym panelu:

LO - max zimnie powietrze z zewnątrz lub z klimy,
    HI - max grzanie

Strzałki:
    -góra nawiew na szybę
    -środek kratki na konsoli
    -dół nawiew na nogi

Przyciski:
    @- czyli obieg wewnętrzny
    *- wł/wył sprężarki klimy
    AUTO- praca w automacie
    ^ - lewy górny przycisk nawiew tylko na szybę powoduje włączenie max nawiewu i klimy w celu jej osuszenia w lecie i odmrożenia w zimie.

Główne sposoby pracy:

-wybierasz tęp i wciskasz auto i nic Cię nie obchodzi.
    -w każdej chwili możesz pracować z (pod warunkiem że jest z tego co pamiętam więcej niż +3 na zewnątrz) i bez klimy - naciśnięcie *
    -jeśli przy danej temp chcesz żeby nawiew był większy lub mniejszy regulujesz go płynnie +/- pojawi się w tedy napis "MAN"-ual koło wskaźnika wysterowania wentylatora,
    -dodatkowo w każdej chwili w trybie ręcznym wybierasz miejsca nadmuchu.

Co do spalania chwilowego pozmieniaj wskazania w czasie jazdy i sam dojdziesz, wartość będzie zmieniała się dynamicznie w odróżnieniu do spalania średniego jest to zadaje się przekreślone O, ponadto masz tam przycisk reset i po wyzerowaniu i kilku km. będzie Ci łatwiej zaobserwować co się dzieje.

Jeśli coś nie jest jeszcze jasne to pisz.

Pozdr

5
  • #10 18 Sie 2010 17:42
    haskii007
    Poziom 13  

Czyli jak * nie jest wciśnięta klima nie pracuje,tylko jest zwykły nadmuch.

Ja mam pół fisa(przy manetce od wycieraczek nie mam możliwości zmiany funkcji wyświetlania,ani funkcji reset jak to jest w pełnym Fisie) z tego co czytałem po innych forach

1
  • #12 18 Sie 2010 22:21
    haskii007
    Poziom 13  

niema takiego ja mam te nowsze ale pół FIS.2000 rok

1