logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć silnik jednofazowy SEe804A do sieci 230V?

yaro77 11 Sie 2010 14:33 8941 7
REKLAMA
  • #1 8387798
    yaro77
    Poziom 13  
    Posty: 192
    Pomógł: 4
    Ocena: 33
    Witam, przerabiam zespół napędowy, załatwiłem silnik jednofazowy i mam pytanie do osób które już spotkały się z tą maszyną o sposób podłączenia do sieci 230V.
    Typ SEe804A, 220V, 3,55A, 1420 Rpm, 0,55/0,75KW, S1, 20/400-µF/V
    https://obrazki.elektroda.pl/0_1281530506.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/13_1281530506.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/18_1281530507.jpg
  • REKLAMA
  • #2 8388219
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 8388260
    niutat
    Poziom 36  
    Posty: 3247
    Pomógł: 288
    Ocena: 757
    Tak jak kolega wcześniej pisze (przewód powinien być połączony z bolcem w gniazdku) i do tego kondensator 20µ/400V na zaciski U-Y. Zmiana połączenia jak na schemacie spowoduje zmianę kierunku obrotów.
  • REKLAMA
  • #4 8392399
    yaro77
    Poziom 13  
    Posty: 192
    Pomógł: 4
    Ocena: 33
    Dziś podłączyłem kabel do zacisków U , V i włączyłem silnik do sieci 230V,wcześniej odłączyłem kabel który widoczny jest na zdjęciu (wiem do czego służy żyła żółto-zielona), silnik ruszył bez większych problemów bez kondensatora, muszę jednak poszukać kondzioła 20µF, bo pewnie pod obciążeniem nie będzie tak różowo.

    dodano o 22:55
    Podłączyłem kondensator 14µF (tylko taki znalazłem) , czy pod obciążeniem silnik będzie ciężko ruszał???[/quote]
  • Pomocny post
    #5 8393479
    niutat
    Poziom 36  
    Posty: 3247
    Pomógł: 288
    Ocena: 757
    Trochę dziwne że silnik rusza bez kondensatora (może mieć małe zwarcie międzyzwojowe) ale na razie się tym nie martw. Mniejszy kondensator to mniejszy moment obrotowy.
  • REKLAMA
  • #6 8394177
    darek...45
    Poziom 13  
    Posty: 58
    Pomógł: 7
    Ocena: 17
    Witam.
    Czy ja dobrze widzę że z silnika na tabliczkę wychodzą 3 przewody.Wygląda na to że silnik był przezwajany .Jak podłączyłeś kondensator?.
  • #7 8395624
    yaro77
    Poziom 13  
    Posty: 192
    Pomógł: 4
    Ocena: 33
    darek...45 napisał:
    Witam.
    Czy ja dobrze widzę że z silnika na tabliczkę wychodzą 3 przewody.Wygląda na to że silnik był przezwajany .Jak podłączyłeś kondensator?.


    Na tabliczkę wychodzą 4 przewody, czwarty jest słabo widoczny na zdjęciu, kondensator podłączyłem pod U i Y.
  • Pomocny post
    #8 8396109
    darek...45
    Poziom 13  
    Posty: 58
    Pomógł: 7
    Ocena: 17
    OK.W takim układzie poinno być dobrze.
    Pozdrawiam.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o sposób podłączenia silnika jednofazowego SEe804A do sieci 230V. Odpowiedzi sugerują, aby odłączyć przewód żółto-zielony od zacisku i podłączyć go do obudowy silnika. Należy również użyć kondensatora 20μF/400V podłączonego do zacisków U-Y, co może wpłynąć na kierunek obrotów silnika. Użytkownik podłączył silnik bez kondensatora, co wzbudziło wątpliwości co do jego działania pod obciążeniem. Wskazano, że mniejszy kondensator (14μF) może powodować trudności w rozruchu silnika. Użytkownik potwierdził, że silnik ma cztery przewody, a kondensator został podłączony do U i Y.
REKLAMA