Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 29PT8520/12, ch. ES.1E, brak sterowania.

avj 11 Aug 2010 19:51 1473 5
 • #1
  avj
  Level 23  
  TVC jak w temacie. Po właczeniu do sieci zasilającej TV załącza się na programie nr 1, brak reakcji na pilota i klawiaturę lokalną (głos i obraz prawidłowe). Wszystko wskazuje na moduł cyfrowy z ukladem BGA (PNX3002E). Napięcia zasilające na module poprawne ( 8V; 5V; 1,8V).
  Czy któryś z kolegów spotkał się z takim uszkodzeniem? Proszę o pomoc.
 • #3
  avj
  Level 23  
  Oczywiście. Na wsadzie z innego, sprawnego telewizora bez zmian, na czystej nie startuje, z tego co wiem powinien.
 • #4
  radsat
  Moderator
  Spróbuj jeszcze podstawić kwarc w układzie resetu (1581). Ewentualnie cały moduł wymienić.
 • #5
  avj
  Level 23  
  Wymiana całego modułu to ostateczność. Mały problem to gdzie go dostać, no i cena. Przy okazji pytanie: czy moduł od chas. A02 będzie pracował w ES.1E? Wygłąda identycznie, tylko procesor BGA ma trochę inne oznaczenie.
  Reset prawdopodobnie jest prawidłowy. Po włączeniu procesor komunikuje się z EEPROMEM-na programie nr 1 mam 1 pr.TVP, czyli musiał pobrać informacje o kanale, nastawach obrazu, głosu itd. Jeśli zostawię TV bez sygnału antenowego odbiornik wyłączy się po 5 minutach i zapamięta stan czuwania. Czyli po wyłaczeniu z sieci zasilającej i włączeniu wejdzie w stan czuwania i nie da się załączyć w stan pracy. Jest to następny dowód, że jest komunikacja procesora z EEPROMEM (zapisuje stan przed wyłączeniem zasilania). Aby uruchomić telewizor muszę zapisać pamięć wsadem, w którym zapamiętany jest stan pracy (nie czuwania) przed zanikiem zasilania.
 • #6
  avj
  Level 23  
  Okazało się, że telewizor jest po "małej" burzy. Przyczyną braku sterowania z klaw. lolalnej była uszkodzona przelotka smd 0 om. Natomiast za brak sterowania z pilota odpowiada procesor główny (wejście sygnału IR ma oporność rzędu 30 om do +3,3V. Dziękuję wszystkim za pomoc. Zamykam temat.