Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor IIyama AS4636D - obraz pojawia się na 2-3 sekundy/

12 Sie 2010 21:09 3256 5
  • Poziom 19  
    Witam !
    W monitorze jak w temacie po włączeniu pojawiał się tylko komunikat "auto". Wymieniłem pamięć U9 24C16 , po wymianie pamięci pokazał się obraz ale tylko na 2-3 sekund. Zielona dioda świeci się ciągle i nie reaguje przycisk "power"/
    Czy ktoś z Kolegów miał podobny objaw ? Co jeszcze sprawdzić ?
    Pozdrawiam - Wojtek z Lublina

Dodano po 37 [minuty]:

Witam !
    Wracam jeszcze do tematu . Zauważyłem ,że w momencie jak pojawia się obraz to podświetlenie górnej jego części jest ciemniejsze od dolnej części. Czyżby to świadczyło o złej jakości świetlówek ?
  • Poziom 18  
    Witam!
    Skoro obraz jest ciemniejszy, podstawiłbym świetlówki może któraś z nich jest sprawna inaczej. Objawy typowe dla uszkodzonego inwertera lub świetlówek.
    Szukajka i
    Powodzenia
    Jeśłi nie masz swietlówek to chętnie sie podziele :)
  • Poziom 19  
    Witam !
    Z braku możliwości zdobycia świetlówki o podobnym wymiarze , zamontowałem świetlówkę z monitora 17 " nieco krótszą ale z nadzieją , że choć obraz będzie troszkę ciemniejszy jednak do oglądania. Niestety efekt końcowy jest nieciekawy. Po załączeniu monitora świetlówki na sekundę błysną ale obraz się nie pojawia.Nie widać go nawet po podświetleniu latarką. Dioda power świeci na zielono przez jakiś czas , potem na pomarańczowo . Przycisk power reaguje tylko jak dioda power świeci na pomarańczowo.Co sprawdzić by ustalić przyczynę takiej usterki ?
  • Spec od monitorów
    Napięcia masz stabilne i cały czas
    -na invertor idzie 12 V i 3.3 V
    -inne nap. U10,U12,U13,U14,U15 =3.3V, i UPSMOS2 =5V. także masz

Zobacz przetwornicę DC/DC na AN8018SA płytka interfejsu

lub czerwony klej pod kondkami smd "przewodzi" też tak bywało?!
    trzeba wylutować i umyć i..przylutowć

lub scaler GMZAN1 (gmZAN1) największy scalak na płycie >. metoda na podgrzanie i schładzanie
    -pasta szlifowanie radiatora
    *jest także w LG 575LE/ LG STUDIOWORKS 560LS(LB570F-EA)
    Załączniki:
  • Poziom 19  
    Dziękuje Koledze Liskowi za zainteresowanie się moim problemem.
    A teraz po kolei: na inwerter idzie napięcie - 12V i 3,3V ; na wyjściu U10,U12,U13,U14,U15 -jest 3,3V; na UPSMO2 -jest 5V;nie sprawdzałem DC/DC na płytce inwertera .Na płycie głównej są następujące scalaki : ULCDC1-RTD3000;U16,U17,U18-Windond 145WG;U2-Philips SAA7114H;UADC1 - ANALOG DEVICES AD9884A; UMCU1 Windond W78E62BP oraz U5,U6 NT7181F;U9 -24C16(po wymianie, uprzednio było 24C04)
    Który z tych scalaków może powodować , że świetlówki migną tylko a obraz nie pojawia się.
  • Spec od monitorów
    Ciekawy zestaw scalaków jak na IIyama,jeszcze takiego nie spotkałem

SAA7114H to jest Pal/Ntsc/Secam Video Decoder With AdaptivE PAL/Ntsc Comb Filter,przetwarza CVBS/S-video(Y/C) syg. w YUV ,A/C przetwornik 9bit i scaler
    -bywał swego czasu w plasmach np. Fujitsu PDS4233E-S, kartach grafiki

AD9884A jakiś przetwornik A/C dla SXVGA matryc

NT7181F= DS90C385M to LVDS Transmitter (nadajnik) ,powinny być dwa bo syg. "idzie symetrycznie" na matrycę *jest np. w Samsung 172S.

Nie widzę owego scalaka ,o którym pisałem. dla mnie to b.uboga IIyama ,pewnie made china robiona pod jej szyldem.

Monitor IIyama AS4636D - obraz pojawia się na 2-3 sekundy/
    Skoro obraz ginie (ekran czarny czy biały jak nie ma treści obrazu) > a Masz podświetlenie !
    to winny jeden z tych scalaków powyżej
    lub
    jak pisałem przetwornicę DC/DC na AN8018SA (dławik kondki i luty)

zassaj datasheety ,oscyloskop i pomiary