Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Willem pomocy

11 Sep 2004 18:46 2075 15
  • Level 17  
    Zakupiłem gotowy programator Willem z dołączoną instrukcją obsługi i nic mi nie wychodzi.
    Posiadam czystą i zaprogramowaną pamięć 24c02
    Próbuję odczytać układ zaprogramowany ,po naciśnięciu Read pojawia się komunikat na czerwono No ACK Device Command , po wybraniu polecenia Verify pojawia się Please load some information Posiadam program Willem eprom 0,97ja przełączniki ustawiłem zgodnie z rysunkiem wyświetlonym w programie zworki ustawione sa na napiecie 12,5vnatomiast druga zworka na 6.2v Gdzie popełniam błąd . Będę wdzięczny za pomoc.
  • Level 42  
    24c02 raczej nie wykorzytuje napięcia 12.5 ani 6.2, nawet te napięcia chyba nie są podłączone do postawki do i2c. Programator 100% pewny?
  • Level 17  
    jak ma być ustawiona zworka przełączająca napiecia 5V ,5,6V 6,2V od czego to zależy
  • Level 17  
    Po naciśnięciu Read na chwilę pojawia się wskażnik z czytywania po czy ginie , zapis na buforze jest ale tylko częściowy po każdej próbie różny procent zapisu nigdy w stu procentach. O co tu chodzi?
  • Level 29  
    Co do ustawienia zworek to na prograie obsługującym willema powinieneś mieć wybrany schemat "PCB" a nie "Willem" wtedy opisy zworek masz z głowy ,co do innych problemów trzeba wszystko posprawdzać od kabla połączeniowego do ustawień portu LPT (powinien być na ECP/EPP lub ECP zalezy od biosu komputera)
  • Level 17  
    komp nie działa po przestawieniu ECP/EPP lub ECP informuje o zrzucie pamięci
  • Level 29  
    Kiedy informuje o zrzucie pamięci ,jaki dokladnie jest komunikat ? spróbuj go załączyć w trybie awayjnym ,być może masz jakiś konflikt w sprzęcie .
  • Level 17  
    Podłączyłem programator do innego kompa z Wind 98 zachowuje się tak samo. Test Hardware prawidłowy tak jak w poprzednim kompie i na tym koniec. Po naciśnięciu Read na chwilę pojawia się wskaznki zczytywania częściowo czyta i się wyłącza. Po kilkunastu kliknięciach uda się czasami zczytać całą zawartość pamięci . ale po naciśnieciu Verify pokazuje ERROR. Gdzie jest błąd cz programator jest do D. Zakupiłem go w Gotronik Wrocław .
  • Level 29  
    Którą wersje oprogramowania używasz? spróbuj z inną pamięcią jak masz np. 93c46.

Tak na marginesie ,mam nadzieje że zasilacz masz podłączony?
  • Level 17  
    Zmieniłem kość na 93C46 i zczytał prawidłowo gorzej było z wymazywaniem i programowaniem dopiero po kilku próbach udało się wymazać i na nowo zaprogramować.
    Wniosek jest problem z układami 24Cxx a tak na marginesie zasilany jest napięciem stabilizowanym 12V. Co może być tego przyczyną
  • Level 29  
    Spróbuj ten programator zapiąć prosto do komputera ,zmień wersję oprogramowania Willema ,jeśli to samo na innym komputerze(tam chyba LPT był ustawiony na ECP? ) pozostaje programator ,albo masz starszą wersję programatora i jest brak dobrej filtracji zasilania ,a zasilacz stosujesz niesprawny (przydźwięk z sieci) .
    Te kości powinien bezbłędnie programować .
  • Level 17  
    Już mnie trafia ten Wille chyba go wywalę za okno .dostałem dziś drugi egzemplarz i zachowuje się jak poprzedni. Czyta tylko kawałek i wyświetla się komunikat na czerwono np. nie odczytano D7 itp. Przestawiałem w biosie port na ECP EPP SPP i nic. Na sucho bez układu w programatorze też pojawia się na chwilę wskaznik czytania poczym ginie. Czy tak powinien zachowywać się program . czy ktoś mi powie jak powinien zachowywać się program bez podłączonego programatora jak można sprawdzić sam program w kompie czy działa prawidłowo
  • Level 26  
    Program (097h_pl) bez podłączonego programatora przy próbie odczytu 24Cxx wyświetla na dole "Nie potwierdzono", przy próbie odczytu 93C06 zachowuje się tak jak by odczytywał i potwierdza odczyt OK, w buforze same FF.
  • Level 17  
    zgadza się na sucho przy 24Cxx wyświetla nie potwierdzono, po włożeniu ukladu jest komunikat nie odczytano D7 , nie potwierdzono. i tak w kółko. co jest grane
  • Level 16  
    Jakoś nie mogę otworzyć podanej wyżej strony winrobi. Też mam willema PCB3 z firmy Gotronik. Używam wersji G programu, na wersji Ja nie można było programować 29F.... na komputerze z chipsetem intel 440BX. Obecnie mam komputer z duronem 1000 i VIA KT400 Win98Se gdzie mogę odczytać ale nie mogę skasować np. 29EE010, AT29C010, P28F001BXT intel. Wyświetlany jest czasem błąd (dlaczego nie zawsze?) "erase chip fail (time out)" lub program zawiesi się na oknie z paskiem postępu kasowania. Niestety nie miałem możliwości sprawdzić tego na poprzednim komputerze więc nie wiem czy jest to wina durona czy nie. Ale co to za programator, który z jednym procesorem pracuje a z innym nie.