Witam.
Posiadam stary komputer, używany przeważnie do filmów DVD, DivX, RMVB.
Oto Specyfikacja:
Intel Pentium III 733MHz
Płyta główna Fujitsu Siemens D1215
256MB RAM
NVidia GeForce 2 MX400 64MB
Dysk 80GB Seagate Barracuda
Nagrywara DVD LG
Zasilacz Delta 350W (konkretnego modelu nie muszę chyba podawać do tego problemu, nie chce mi się kompa rozbierać
)
Komputer jest podłączany do TV przez wyjście na karcie graficznej i służy do oglądania filmów. DVD, VCD chodzą bezproblemowo, nawet idzie oglądać MKV w rozdzielczościach około 800x700, lecz nistety filmy RMVB i DiviX (w wyższch jakościach) strasznie mulą. Tutaj podaje przykładowe parametry techniczne 2 takich filmów:
Parametry sprawdzałem programem napiprojekt.
Idzie coś wykombinować, żeby takie filmy się tak nie przycinały? Głównie zależy mi o DivX, bo często oglądam anime, a taka jakość w anime to już standard i innej (poza 720p
) raczej nie znajdę, a lubię sobie pooglądać przed telewizorem, bo monitor zbyt mały, a drugiego komputera do TV nie chcę podłączać. Może zawiniły kodeki? Obecnie posiadam K-Lite 4.5.3, testowałem także na XP CodecPack w kilku wersjach i w starszych i nowszych wersjach K-Lite, ale to samo
Może ktoś wie co mógłbym jeszcze zrobić poza wymienieniem procka czy ramów
?
Posiadam stary komputer, używany przeważnie do filmów DVD, DivX, RMVB.
Oto Specyfikacja:
Intel Pentium III 733MHz
Płyta główna Fujitsu Siemens D1215
256MB RAM
NVidia GeForce 2 MX400 64MB
Dysk 80GB Seagate Barracuda
Nagrywara DVD LG
Zasilacz Delta 350W (konkretnego modelu nie muszę chyba podawać do tego problemu, nie chce mi się kompa rozbierać
Komputer jest podłączany do TV przez wyjście na karcie graficznej i służy do oglądania filmów. DVD, VCD chodzą bezproblemowo, nawet idzie oglądać MKV w rozdzielczościach około 800x700, lecz nistety filmy RMVB i DiviX (w wyższch jakościach) strasznie mulą. Tutaj podaje przykładowe parametry techniczne 2 takich filmów:
Nazwa pliku: [DB]_Bleach_169_[441E1525].avi
ID filmu: 293b1c58cd826b3410f12e034965f842
Rozmiar pliku: 170.0 MiB (178257920 bajtów)
Czas trwania: 00:24:01.733 (1441733 ms)
Ogólne bitrate pliku: 989 Kbps
Format: AVI
Video FPS: 23.976
Video kodek:
Video bitrate: 857 Kbps
Video rozdzielczość: 856x480
Video rozmiar: 147 MiB (87%)
Video proporcje obrazu: 16:9
Audio format: MPEG Audio
Audio format wynik:
Audio bitrate: 128 Kbps
Audio liczba kanałów: 2
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution:
Audio rozmiar: 22.0 MiB (13%)Nazwa pliku: Kruk 2 Miasto Aniolow DVDRip Lektor PL.rmvb
ID filmu: 8129099f58af3d3c4667283c2850c60a
Rozmiar pliku: 328.0 MiB (343961427 bajtów)
Czas trwania: 01:30:36.440 (5436440 ms)
Ogólne bitrate pliku: 499 Kbps
Format: RealMedia
Video FPS: 25.000
Video kodek:
Video bitrate: 434 Kbps
Video rozdzielczość: 640x352
Video rozmiar: 282 MiB (86%)
Video proporcje obrazu: 16:9
Audio format: Cooker
Audio format wynik:
Audio bitrate: 64.1 Kbps
Audio liczba kanałów: 2
Audio sampling rate: 44.1 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: 41.5 MiB (13%)
Parametry sprawdzałem programem napiprojekt.
Idzie coś wykombinować, żeby takie filmy się tak nie przycinały? Głównie zależy mi o DivX, bo często oglądam anime, a taka jakość w anime to już standard i innej (poza 720p
Może ktoś wie co mógłbym jeszcze zrobić poza wymienieniem procka czy ramów