logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dobór głośników do kolumn DIY z amplitunerem ONKYO TX-DS575, pokój 30m2

luk87aszl 04 Wrz 2010 09:55 1161 2
REKLAMA
  • #1 8473912
    luk87aszl
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Witam,
    Jestem nowy na forum i potrzebuję porady odnośnie zakupu głośników. Naświetlę temat, posiadam 4 kolumny z głośnikami lecz stare głośniki są po uszkadzane (przez młodsze rodzeństwo).
    Posiadam:
    +Dwie kolumny o wym: h=0,60m szer=0,30m głębokość= 0,35m
    Kolumny posiadają dwa otwory: jeden na głośnik o średnicy 25cm a drugi na głośnik o średnicy 13cm

    +Dwie kolumny o wym: h=0,35m szer=0,20m głębokość=0,30m
    Kolumny posiadają dwa otwory: jeden na głośnik o średnicy 20cm a drugi na głośnik o średnicy 13cm
    Linki do zdjęć tych kolumn --> Link i Link

    Zestaw omawianych kolumn był podłączony do amplitunera ONKYO TX-DS575 i nadal zamierzam korzystać z tego amplitunera :)
    Link do amplitunera --> Link

    Wszystko to będzie użytkowane w pokoju o pow:30m2
    Zestaw ma służyć jako kino domowe jak i zestaw do posłuchania muzyki Stereo.
    Omawiane kolumny kupiłem kiedyś od znajomego, który wykonał je samodzielnie.

    Wszelka pomoc w dobraniu odpowiednich głośników za rozsądne ceny była by mile widziana. Czy istnieje możliwość wymiany tych głośników w limicie 500-600 zł. Liczę na to, że jest tu sporo ekspertów w tej dziedzinie :) Jeśli będą jakieś pytania, z chęcią odpowiem.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 8475654
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 641
    Obudowę wylicza się pod konkretne głośniki; nigdy na odwrót. Zapytaj znajomego, dla jakich głośników konstruował obudowę.
  • #3 8475944
    worwag
    Poziom 17  
    Posty: 189
    Pomógł: 20
    Ocena: 6
    Mnie osobiście byłoby szkoda wydać 600zł na głośniki do tak marnej jakości obudów. Poza tym w tych większych membrany wyglądają na całe, tylko są wgniecione nakładki przeciwpyłowe - to nie jest uszkodzenie głośnika.
REKLAMA