Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus 1.8 16V za wysokie obroty po włączeniu klimatyzacji

18 Wrz 2010 08:03 3801 8
 • Poziom 10  
  Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie, otóż mój Focus MK I 1.8 16V ZETEC-E po włączeniu klimatyzacji, podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła podwyższa sobie obroty tzn kiedy samochód toczy się, obroty jałowe wzrastają nawet do 1500, nie ma hamowania silnikiem i traci znacznie moc. Obroty czasem normują się dopiero po całkowitym zatrzymaniu a czasem zostają na 1200 czy 1500obr. Dzieje się tak tylko przy włączonej klimatyzacji!!! Jeśli już był taki temat to poproszę o link ja niestety nie mogłem znaleźć ani tu ani na fordklubpolska.pl. ZETETC-SE 1.6 16V Cierpiał na za niskie obroty (wina oprogramowania), a mój za wysokie. Proszę poradźcie coś, bo po podłączeniu do kompa w serwisie żadnych błędów nie zaleziono i usłyszałem sławne: "ten typ tak ma". Odma cała nowa, nie stwierdzono łapania lewego powietrza. Zawór dodatkowego powietrza nowy oryginał również pracuje prawidłowo. Założyłem taki sam temat na forum Forda, ale tam jedyną podpowiedź jaką uzyskałem było wymiana sprzęgła sprężarki, ale ja raczej stawiałbym na elektrykę.
 • Poziom 30  
  Klima dziala ? Leci zimne powietrze ?
 • Poziom 10  
  Klima działa bardzo dobrze, potrafi zejść do 2 stopni (mierzone w wylotach powietrza). Utrzymuje temperaturę.
 • Poziom 13  
  do sprawdzenia napięcie na czujniku położenia przepustnicy jak jest zamknięta plus zobacz czy wszystko ok z czujnikiem od wspomagania .
 • Poziom 10  
  Czujnik położenia przepustnicy mam nowy CTS Forda sprawdzony 0.8V na zamkniętej - OK. Czujnik od wspomagania nie wiem jak sprawdzić, żeby być w 100% pewnym.
 • Poziom 13  
  jest to zwykły styk który w zależności od ciśnienia w układzie zwiera lub rozwiera styki co powoduje zwiększenie obrotów silnika .A jeśli chodzi o tps to ważny jest też parametr najniższe napięcie zamknięcia przepustnicy bo może być inne nisz aktualne jakie podaje sam czujnik, i spróbuj zrobić reset kompa jeśli nie robiłeś go po wymianie czujnika tps.
 • Poziom 10  
  Czujnik od PSP (wspomaganie) zwiera i rozwiera kiedy trzeba, nawet styki nie są zabrudzone wg mnie działa jak należy. Reset zrobiony i doszła nowa przypadłość jak wciskam sprzęgło podczas jazdy przy zmianie biegu to obroty podskakują o jedną kreskę (z 3000 do 3200) i dopiero opadają. Przy TPS mierzone napięcie przy zamkniętej przepustnicy 0.76V.
 • Poziom 10  
  Zawór powietrza dodatkowego jest nowy Forda.