Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird, poczta wychodząca na kilku użytkowników

25 Wrz 2010 15:24 2389 3
  • Poziom 28  
    Cześć,

jestem użytkownikiem serwera na home'ie, mam 3 osoby, które używają poczty poprzez WWW, tam wszyscy widzą przychodzące i wychodzące. Chciałbym wgrać każdemu thunderbirda, by wysłać z pulpitu kilka załączników, za pomocą.. prawy myszki, wyślij element za pomocą klienta poczty.. i gotowe, a nie logować się na WWW, dołączać załączniki.
    Tylko mam problem, bo nie wiem czy jeżeli każdy będzie wysyłał jakąś pocztę ze swojego komputera, to czy inni też ją zobaczą na swoich jednostkach?
    Serwer poczty (?) zaktualizuje wszystkie wiadomości na pozostałych dwóch stanowiskach? bo odbiorcza to wiem, że się pobierze, ale jak jest z wysłanymi ?

Chyba, że jest na to jakiś sposób jak się nie da, będę wdzięczny za radę.

p.s. czy thunderbird ma możliwość dołożenia logo (jpg) ? czy tylko czysty tekst ?

Dzięki za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    ergie napisał:

Tylko mam problem, bo nie wiem czy jeżeli każdy będzie wysyłał jakąś pocztę ze swojego komputera, to czy inni też ją zobaczą na swoich jednostkach?
    Serwer poczty (?) zaktualizuje wszystkie wiadomości na pozostałych dwóch stanowiskach??
    Jeśli serwer obsługuje IMAP, to tak. Tylko trzeba oczywiście w programie pocztowym zmienić ustawienia.
  • Poziom 28  
    Testuję imap w outlook 2007 i nie wiem jak zmienic mu miejsce zapisywania wiadomości, tworzy mi się standardowo w:
    C:\Documents and Settings\Profil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook

a chciałbym by się zapisywało na :

D:\Outlook

Rozumiem, że każdy który będzie używał konta jako imap będzie pobierał wszystkie wiadomości, tak jakby synchronizacja z serwerem na home? Pierwszy raz bawię się na tym imap i nie mam jak tego zbytnio przetestować, bo mam dużo poczty na skrzynce, nie chcę przypadkowo czegoś popsuć/usunąć.

W pop3 miałem opcję 'zostaw kopię na serwerze', tu w imap tego nie ma i rozumiem, że mi nie pobierze całej skrzynki na dysk zarazem ją usuwając/czyszcząc? tylko będę zmuszony wywalać to ręcznie z poczty na WWW? czy jak usunę z klienta, to i na WWW się usunie? :]

W sumie tu ładnie mi rozpisali gdzie co wpisać:
    http://home.pl/dokumentacja/aplikacjewindows/konfiguracjapoczty/imap
  • Poziom 28  
    Mam pytanie odnośnie poczty w ms outlook 2007 i thunderbird

Używam outlooka z pakietu microsoftu i mam tak ustawione (w standardzie), że jak skasuję wiadomość, to mi się "przekreśla", zostaje widoczna tylko przekreślona. Chciałbym aby było tak samo na thunderbirdzie, czy ktoś może mi powiedzieć jak to ustawić? Po kliknięciu "delete" wiadomość przenosi się do kosza, a zależy mi na takiej samej funkcjonalności jak w ms outlook 2007.

Dziękuję za wskazówki.