Witam!
Posiadam monitor LG Flatron F700P. Monitor ten dzisiaj wykazywał problem spłaszczonego obrazu w pionie - po lewej i prawej stronie czarne "boki", natomiast po około godzinie obraz (ten pionowy słupek) stał się jeszcze bardziej rozciągnięty - w efekcie "ucieło" pasek zadań.
Po kolejnych minutach obraz znikł.
Rozkręciłem monitor, - obejrzałem dokładnie płytkę z elektroniką, i nie zauważyłem żadnego uszkodzonego elementu wizualnie. Próbowałem dokonywać zmian w 2 potencjometrach przy transformatorze który prawdopodobnie daje napięcia na kineskop m.in. Oraz zmieniałem ustawienia jeszcze jednego potencjometru który znajdował się na PCB płyty głównej, można powiedzieć iż jest pod kineskopem po lewej stronie, na płycie głównej (Tam jest tylko jeden - więc nie da się pomylić).
Nie dało to żadnych efektów. Po podłączeniu do prądu świeci się zielona dioda, nic więcej (w momencie kiedy monitor jest odłączony od komputera). Jeżeli monitor podłącze do wyłączonego komputera to kolor diody zmienia się z zielonego na pomarańczowy - jak odepnę od komputera to na zielony, więc według mnie normalne zachowanie - tylko monitor nie wyświetla napisu "No signal" lub innego adekwatnego.
Po podłączeniu do prądu słychać coś o dźwięku przekaźników. Jeżeli monitor odstoi trochę czasu, to podczas włączania monitora jest charakterystyczny dźwięk kineskopu , czy innego elementu - trudno mi powiedzieć. Ale niestety obraz się nie pojawia.
Moim zdaniem trzeba wymienić jakieś układy scalone - tylko które? Widzę tam kilka scalaków nie wielkich.
Prosiłbym o pomoc. Osobiście próbowałem poprawić luty, na całej PCB, (lutownicą na gorące powietrze), ale efektu żadnego to nie dało.
Proszę o pomoc.
Posiadam monitor LG Flatron F700P. Monitor ten dzisiaj wykazywał problem spłaszczonego obrazu w pionie - po lewej i prawej stronie czarne "boki", natomiast po około godzinie obraz (ten pionowy słupek) stał się jeszcze bardziej rozciągnięty - w efekcie "ucieło" pasek zadań.
Po kolejnych minutach obraz znikł.
Rozkręciłem monitor, - obejrzałem dokładnie płytkę z elektroniką, i nie zauważyłem żadnego uszkodzonego elementu wizualnie. Próbowałem dokonywać zmian w 2 potencjometrach przy transformatorze który prawdopodobnie daje napięcia na kineskop m.in. Oraz zmieniałem ustawienia jeszcze jednego potencjometru który znajdował się na PCB płyty głównej, można powiedzieć iż jest pod kineskopem po lewej stronie, na płycie głównej (Tam jest tylko jeden - więc nie da się pomylić).
Nie dało to żadnych efektów. Po podłączeniu do prądu świeci się zielona dioda, nic więcej (w momencie kiedy monitor jest odłączony od komputera). Jeżeli monitor podłącze do wyłączonego komputera to kolor diody zmienia się z zielonego na pomarańczowy - jak odepnę od komputera to na zielony, więc według mnie normalne zachowanie - tylko monitor nie wyświetla napisu "No signal" lub innego adekwatnego.
Po podłączeniu do prądu słychać coś o dźwięku przekaźników. Jeżeli monitor odstoi trochę czasu, to podczas włączania monitora jest charakterystyczny dźwięk kineskopu , czy innego elementu - trudno mi powiedzieć. Ale niestety obraz się nie pojawia.
Moim zdaniem trzeba wymienić jakieś układy scalone - tylko które? Widzę tam kilka scalaków nie wielkich.
Prosiłbym o pomoc. Osobiście próbowałem poprawić luty, na całej PCB, (lutownicą na gorące powietrze), ale efektu żadnego to nie dało.
Proszę o pomoc.
Sory ,ale czytając twój post oceniam ,że lepiej dla niego (flatron) będzie kiedy zaniesiesz go w serwis monitorowy.