Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flatron F700P nie świeci. Początkowo spłaszczony obraz.

29 Wrz 2010 19:47 2274 4
  • Poziom 20  
    Witam!

Posiadam monitor LG Flatron F700P. Monitor ten dzisiaj wykazywał problem spłaszczonego obrazu w pionie - po lewej i prawej stronie czarne "boki", natomiast po około godzinie obraz (ten pionowy słupek) stał się jeszcze bardziej rozciągnięty - w efekcie "ucieło" pasek zadań.

Po kolejnych minutach obraz znikł.

Rozkręciłem monitor, - obejrzałem dokładnie płytkę z elektroniką, i nie zauważyłem żadnego uszkodzonego elementu wizualnie. Próbowałem dokonywać zmian w 2 potencjometrach przy transformatorze który prawdopodobnie daje napięcia na kineskop m.in. Oraz zmieniałem ustawienia jeszcze jednego potencjometru który znajdował się na PCB płyty głównej, można powiedzieć iż jest pod kineskopem po lewej stronie, na płycie głównej (Tam jest tylko jeden - więc nie da się pomylić).

Nie dało to żadnych efektów. Po podłączeniu do prądu świeci się zielona dioda, nic więcej (w momencie kiedy monitor jest odłączony od komputera). Jeżeli monitor podłącze do wyłączonego komputera to kolor diody zmienia się z zielonego na pomarańczowy - jak odepnę od komputera to na zielony, więc według mnie normalne zachowanie - tylko monitor nie wyświetla napisu "No signal" lub innego adekwatnego.

Po podłączeniu do prądu słychać coś o dźwięku przekaźników. Jeżeli monitor odstoi trochę czasu, to podczas włączania monitora jest charakterystyczny dźwięk kineskopu , czy innego elementu - trudno mi powiedzieć. Ale niestety obraz się nie pojawia.

Moim zdaniem trzeba wymienić jakieś układy scalone - tylko które? Widzę tam kilka scalaków nie wielkich.

Prosiłbym o pomoc. Osobiście próbowałem poprawić luty, na całej PCB, (lutownicą na gorące powietrze), ale efektu żadnego to nie dało.

Proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od monitorów
    Z tyłu obudowy masz /powinieneś mieć tabliczkę i tam jest napisane np.
    LG FLATRON F700P
    model: FB790G-UL
    chassis: СА-114

To zapodaj na forum ,wtedy może nadejdzie pomoc?!

p.s
    Flatron F700P nie świeci. Początkowo spłaszczony obraz. Sory ,ale czytając twój post oceniam ,że lepiej dla niego (flatron) będzie kiedy zaniesiesz go w serwis monitorowy.
    (Serwis komputerowy) jak masz napisane to całkiem inna "broszka"
  • Poziom 20  
    Z tyłu pisze:

F700PL.ALEUQ
    Model No: F17LE-0
    Chassis No: CA-140
  • Spec od monitorów
    W tym chassis CA-140
    sprawdz elementy Q720, Q719, R738, R737, R751,
    jeśli one uszkodzone to i uszkodzony scalak IC401
    Ponieważ masz potem mocno rozszerzony to i dioda modulatora D706,R809,Q703
    oraz C407/406