Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI K7N2 front panel (audio)

wujekgienek 02 Paź 2010 23:01 2796 6
  • #1 02 Paź 2010 23:01
    wujekgienek
    Poziom 8  

witam
    Posiadam płytę główną MSI K7N2 , podłączyłem front panel (audio) i wszytko ładnie działa lecz teraz z tyłu nie działa mi wejście na głośniki i mikrofon .
    Nie działa to dlatego że jak podłączałem front panel to musiałem zdjąć dwie zworki aby podłączyć przewody i dlatego mi nie działa tył .
    Co powinienem zrobić aby działały mi gniazda z przodu i tyłu ?
    pozdrawiam

1 6
  • #2 02 Paź 2010 23:06
    fryc04
    Poziom 11  

Miałem tą samą płytę co ty, musisz zainstalować sterowniki Realteka dołączone z płytą i na pierwszym ekranie masz opcje "Równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia" musisz tą opcje zaznaczyć, nie pamiętam gdzie ona była chyba w zaawansowanych :)

0
  • #3 02 Paź 2010 23:26
    Paweł_S
    Poziom 18  

Cytat:
    podłączyłem front panel (audio)

To niech kolega pokaże zdjęcie, jak go podłączył (zdjęcie poszczególnych wtyczek wraz z oznaczeniami), bo wygląda na to, że gdzieś zgubiłeś przewody powrotne prawego i lewego kanału z przedniego panelu audio.

0
  • #4 04 Paź 2010 20:18
    wujekgienek
    Poziom 8  

Tak to podłączyłem .

0
  • #6 05 Paź 2010 02:23
    Paweł_S
    Poziom 18  

Cytat:
    W panelu realtek audio o ile masz go zainstalowanego ze sterownikami musisz od kliknąć polecenie jak na zdjęciu poniżej

W jakim panelu ? Przecież kolega wujekgienek ma kartę dźwiękową w standardzie AC'97 a nie HD Audio. Nie przepisujmy jak robot informacji znalezionych na innych forach...

Czy w obudowie nie poniewierają się gdzieś przewody zwrotne z przedniego panelu ? (nazwy tutaj nie podam, ale wielce prawdopodobne, że w nazwie będą miały RET i odpowiednio L oraz R dla lewego i prawego kanału) jak na obrazku tutaj:

Masy (GND) czemu nie podłączyłeś ?

Jeśli przewodów zwrotnych nie ma to masz dwie opcje:
    -wtyczkę Speaker R zastępujesz wtyczką podwójną. Kabelek Speaker R wyjmujesz z czarnej obudowy wtyczki, dolutowujesz do niego około 2 cm kabelka, na jego końcu montujesz wtyczkę typu goldpin. Wkładasz to wszystko do nowej podwójnej wtyczki - masz i wtyczkę i zworkę.
    To samo dla kanału lewego.
    W takiej konfiguracji nie będzie wyciszenia tylnego panelu po wpięciu słuchawek do przedniego gniazda
    -opcja trudniejsza - dolutowanie przewodów zwrotnych do gniazdka przedniego panelu. Tutaj mogą być konieczne drobne przeróbki płytki drukowanej na której jest gniazdko słuchawkowe.
    Zdejmij przednią część obudowy i zrób zdjęcie płytki panelu przedniego audio (od dołu i od góry).
    Tylny panel będzie wyciszany po podpięciu słuchawek do przedniego panelu.
    Tak przeróbka jednak spowoduje utratę gwarancji na obudowę.

0
  • #7 23 Cze 2011 20:03
    wujekgienek
    Poziom 8  

dziękuję za odpowiedzi
    temat można zamknąć

0
  Szukaj w 5mln produktów