Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A100-847: komputer przestał widzieć ekran

belegdol 03 Oct 2010 09:33 1527 1
    belegdol
    Level 9  
    Hej. Jakiś czas temu wymieniłem w tym laptopie ekran, co wiązało się z koniecznością podmiany EEPROM-u:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1674582.html
    Wszystko działało pięknie do wczoraj, kiedy to po restarcie komputer przestał wyświetlać cokolwiek. Trochę używania klawiatury na pamięć pozwoliło mi dostać się do Windowsa, i za pomocą Fn-F5 uruchomić ekran. Wczoraj nie działało podświetlenie na dodatek, ale teraz wygląda że się naprawiło samo z siebie.
    Wygląda to dosyć podobnie jak przed przelutowaniem tej kości. Czyżby luty puściły? Czy też może problem leży gdzieś indziej? Z góry dzięki za informacje.
    ETA: Wymuszenie odpalania CRT i LCD za pomocą toshiba hardware controls póki co pomogło. Dziwne to, wygląda że automatyczna detekcja się popsuła.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    belegdol
    Level 9  
    Problem chyba niestety ma ciąg dalszy. Kupiłem monitor Samsung XL2370HD i podłączyłem go za pomocą kabla VGA. Monitor wykrywa poprawnie rozdzielczość i odświeżanie sygnału z komputera, ale nie wyświetla się żaden obraz. Czy to może być uszkodzona karta graficzna, czy coś mniej poważnego?