Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus mypal A639 - zawiesza się na ekranie startowym

20061989 03 Paź 2010 14:57 7373 9
  • #1 03 Paź 2010 14:57
    20061989
    Poziom 10  

Witajcie.
    Od 10 dni jestem posiadaczem ww sprzętu i po ostatnim korzystaniu z TomToma Asus umarł... Mianowicie gdy chce go włączyć stoi na niebieskim Ekranie startowym Asus Rock Solid - Heart Touching.
    Próbowałem robić Hard Reset ale nawet on nie pomaga, nie przechodzi nawet w ekran akceptacji HR, tylko zaświeci się na czarno. Dodam że nie było wcześniej żadnej ingerencji w system urządzenia , pracowałem tylko na wgranym wcześniej Tom Tom (służył jako nawigacja).

Jeżeli ktoś miał podobny problem , albo ma jakieś przydatne informacje to proszę o podzielenie się nimi, siedzę 3 dzień i nie mam już pomysłów gdzie szukać pomocy i ew. programów do ożywienia Asusa.

Dodam, iż wyczytałem, że można wgrać nowy ROM i też jakąś tam paczkę w formacie nb0 rzekomo stworzoną do tego modelu zdobyłem, ale nie wiem co z tym dalej zrobić ... :/

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za zaangażowanie się w dyskusję.

Zamieść zdjęcie poprawnie. marek216

0 9
  • #2 03 Paź 2010 15:24
    Pontikos
    Poziom 38  

HR przywraca ustawienia fabryczne na urzadzeniu - jest to dokladnie taka sama sytuacja, jak ta, po wgraniu ROM-u (firmware) od nowa.
    Jak dla mnie, sadzac z opisu, moze to byc uszkodzenie sprzetowe, nie softwareowe.

Jesli juz musisz, sugeruje uzyc wylacznie firmware dostepnego na stronie producenta (tamze znajduje sie instrukcja jak to wykonac) - inaczej mozesz trwale uszkodzic urzadzenie.

0
  • #3 03 Paź 2010 16:40
    20061989
    Poziom 10  

Znalazłem takie coś:

Wersja V01.0733.00
    Opis A639 V01.0733.00 Polish version
    Improved or Fixed Items:
    1. Enable Remote Desktop Mobile Function
    2. Support SDHC card
    3. Fixed problem: SD card can’t be identified after suspend/resume
    4. SD build-in driver support IGO
    5. Fix problem: if plug-in car charger then there is no GPS signal found.

Cautions:
    1.Please do not upgrade different language version ROM.
    2.It is recommended to format SD card into FAT format.
    3.Please make sure battery level is above 60%
    4.Please make sure to use SD card with capacity 2G or less for upgrade.
    5.Due to compatibility issue, please use ActiveSync version 4.5
    http://www.microsoft.com/windowsmobile/activesync/activesync45.mspx
    6.Please use ActiveSync to synchronize and backup your personal data.
    7.Please be notified that it cannot be downgraded to Mobile 5 after upgraded to Mobile 6.
    Please make sure you acknowledge such limitation and then proceed with the following steps.

Please follow the following procedure to upgrade ROM
    1.Please connect AC adapter in order to have sufficient power.
    2.Please upzip the downloaded zip file(includes Upgrade Tool.exe, Update.img, and Update.dat) onto SD card's root directory and insert SD card into PDA.
    3.Please select “Start-->Program Files-->File Explorer” and choose SD card as current locating device.
    4.Please active Upgrade Tool.exe and click “Start Upgrade.” The upgrade process should take approximately 3-5 minutes. After the upgrade is complete, it will automatically reboot the device.
    5. After reboot, please go to “Settings-->System-->System Information-->Version" to verify that the upgrade process is successful.

I problem tkwi w tym, że instrukcja jest po Angielsku :D Nie wszystko rozumię, a w przypadku takich operacji wolałbym wiedzieć w stu procentach co trzeba dokładnie krok po kroku zrobić...

0
  • #4 06 Paź 2010 23:39
    20061989
    Poziom 10  

Jeżeli ktoś ma jakies info, bądź też instrukcje jak się zabrać za wgrywanie softu czy też ROM to bardzo proszę o pomoc ... Sprzęt dalej wisi :/

Pozdrawiam

0
  • #5 07 Paź 2010 09:57
    Pontikos
    Poziom 38  

Uzyj google translatora lub popros o przetlumaczenie kumata kolezanke.
    To jest forum techniczne, nie translatorskie :)
    Jesli bedziesz mial pytania dot. sytuacji nie wyjasnionych w instrukcji, chetnie pomozemy.

0
  • #6 21 Paź 2010 20:14
    lukash05
    Poziom 2  

witam mam problem ze swoim asusem a 639 uruchamia sie tylko do momentu ASUS Heart of Technology i dalej nie idzie komputer go nie widzi czy jest mi ktos w stanie pomoc

0
  • #7 21 Paź 2010 20:39
    Pontikos
    Poziom 38  

1. wykonaj Hard Reset
    2. jesli to nie pomoze, wgraj ponownie firmware

0
  • #8 21 Paź 2010 20:55
    lukash05
    Poziom 2  

robilem hard reset i caly czas to samo a druga sprawa jest taka ze komputer go niewidzi mam stacje dokujaca wystarczy czy musze miec jakis specjalny kabelek

0
  • #9 22 Paź 2010 13:51
    lukash05
    Poziom 2  

a mozesz mi powiedziec jak mam wgrac firmware slyszalem ze to sie robi jakos przez karte sd ale niewiem jak prosze o pomoc

0
  • #10 15 Mar 2011 18:15
    komp432
    Poziom 19  

Miałem identyczny problem, ale to żaden problem.

1. sformatować kartę SD na FAT lub FAT 32.
    2. skopiować na kartę plik A639_K733.DIO
    3. włożyć kartę do pda
    4. nacisnąć i przytrzymać power i enter (okrągły guzik), cały czas je trzymając nacisnąć reset.
    5. dalej postępować z instrukcjami na ekranie pda.

najlepiej przedtem naładować baterię, choć może być potrzebny kabel usb do zasilania. (nie pamiętam czy z baterii chce się fleszować). stacja na wiele się nie zda, (chyba że rozkręcona) bo nie da się wcisnąc reset.

Załączony plik rozpakować i wrzucić na kartę pamięci A639_K733.rar
    jest to windows mobile 6 do asus mypal A639

0
    Załączniki: