Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFF 2000 nie realizuje całego programu

comah 04 Paź 2010 00:18 1400 3
  • #1 04 Paź 2010 00:18
    comah
    Poziom 2  

Pralka jak wyżej po zwykłym płukaniu nie spłukuje płynu do zmiękczania tkanin z szuflady i nie wiruje. Po zakończeniu cyklu dioda "Pranie wstępne" miga dwa razy. Po ponownym zadaniu tych części programu pralka realizuje je bez zarzutu.
    Pytanie: co oznacza ten kod i gdzie szukać winowajcy?

Pozdrawiam

Artur

0 3
  • #2 16 Paź 2016 15:47
    Lysander_20
    Poziom 2  

Dokładnie ten sam problem jest i u mnie.
    Czy ktokolwiek już temat rozwiązał?

0
  • #3 16 Paź 2016 18:15
    comah
    Poziom 2  

Było to już jakiś czas temu i nie mam już tej pralki, ale ZTCP to był objaw spalonej grzałki. W ten sposób pralka manifestowała zdaje się tą usterkę. Sprawdź, czy ona grzeje np. ustawiając temperaturę prania na 60 st. - w ten sposób sprawdzisz czy to to.

Pozdrawiam

Artur

0
  • #4 16 Paź 2016 18:34
    Lysander_20
    Poziom 2  

Grzeje, grzeje. Prania na 90 C nie można było ręką dotknąć. Przeczyściłem wszystkie filtry i sitko wlotowe na wężu doprowadzającym wodę. Program bez wsadu prania na razie przeszedł bez zająknięcia. Zobaczymy, czy płukanie filtru wyjściowego.(na dole pralki) oraz przeczyszczenie wężyków pomoże. Niestety nie było tam zbyt wiele brudu ale trochę farfocli z pompy na dole pralki okręciłem przy oczyszczaniu, więc zobaczymy. Przydatna okazała się tu instrukcja do tego modelu, która jeden z użytkowników zamieścił na tym forum. Jest do ściągnięcia. Jeżeli temat powróci, dam znać. Pralka jest warta ratowania, pierze bardzo dobrze i jest "naprawialna" w przeciwieństwie do wielu dzisiejszych modeli. PS. Szukałem "tabeli błędów", do tego modelu. PRalka sygnalizuje konkretne problemy odpowiednią ilością mrugnięć diody. Czy ktokolwiek ma do takiej tabeli dostęp? Niestety jej nie znalazłem.

0