Witam.
Zanim mod usunie mój wątek, proszę przeczytać go do końca. Jestem w stanie przedstawić fakturę zakupu, wraz z gwarancją i innymi dokumentami potwierdzającymi właściciela.
I tak - czytałem TEN post.
A teraz przejdę do rzeczy.
W jednej z firm, które odwiedzam jest laptop Toshiba A300-1LT PSAGCE z ww. dyskiem (nie pamiętam dokładnie modelu, musiałbym podjechać i spisać).
Niestety użytkowniczka ma nałożone User Password, którego nie pamięta.
Czytałem na stronie Toshiby (też w sumie potwierdziłem telefonicznie), że raz nałożone hasło jest nie do zdjęcia, a zakodowane dane - nie do odzyskania bez hasła.
Przed chwilą napisałem maila do Hitachi w tej sprawie - czekam jednak na odpowiedź.
W międzyczasie, szukając informacji, natknąłem się na znane mi narzędzie PC-3000. Z tego co widzę - umożliwia również zdejmowanie haseł z dysków twardych (nie wiem jeszcze ten model jest obsługiwany). Niestety - cena jest zbyt wysoka dla kogoś, kto nie zajmuje się tym na stałe.
Mam więc pytanie - czy ktoś z forumowiczów mógłby poradzić mi co zrobić? Czy ktoś jest w posiadaniu takowego sprzętu i mógłby pomóc w odzyskaniu danych?
Zanim mod usunie mój wątek, proszę przeczytać go do końca. Jestem w stanie przedstawić fakturę zakupu, wraz z gwarancją i innymi dokumentami potwierdzającymi właściciela.
I tak - czytałem TEN post.
A teraz przejdę do rzeczy.
W jednej z firm, które odwiedzam jest laptop Toshiba A300-1LT PSAGCE z ww. dyskiem (nie pamiętam dokładnie modelu, musiałbym podjechać i spisać).
Niestety użytkowniczka ma nałożone User Password, którego nie pamięta.
Czytałem na stronie Toshiby (też w sumie potwierdziłem telefonicznie), że raz nałożone hasło jest nie do zdjęcia, a zakodowane dane - nie do odzyskania bez hasła.
Przed chwilą napisałem maila do Hitachi w tej sprawie - czekam jednak na odpowiedź.
W międzyczasie, szukając informacji, natknąłem się na znane mi narzędzie PC-3000. Z tego co widzę - umożliwia również zdejmowanie haseł z dysków twardych (nie wiem jeszcze ten model jest obsługiwany). Niestety - cena jest zbyt wysoka dla kogoś, kto nie zajmuje się tym na stałe.
Mam więc pytanie - czy ktoś z forumowiczów mógłby poradzić mi co zrobić? Czy ktoś jest w posiadaniu takowego sprzętu i mógłby pomóc w odzyskaniu danych?