Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica ACZ3403PX - nie chłodzi zamrażarka

frutek75 05 Oct 2010 22:36 10466 3
    frutek75
    Level 11  
    Mam dość poważny problem z lodówko-zamrażarką Amica ACZ3403PX - co chwilę rozmraża mi się zamrażalnik, temperatura się powoli podnosi mimo, że agregat cały czas pracuje, aż w końcu elektronika go wyłącza i sygnalizuje alarm "ciągła praca sprężarki".

Co zaobserwowałem - po wyłączeniu i włączeniu jej agregat zaczyna pracować, ale mimo tego, temperatura nie jest zbijana, a bardzo powoli rośnie, aż w końcu elektronika wyłącza znowu agregat. Czasem jednak coś mu odwali i zaczyna normalnie pracować - rurki z tyłu lodówki robią się gorące, temperatura spada w ekspresowym tempie i wydaje się, że jest wszystko ok, aż za jakiś znowu się rozmraża:(

Panowie, co może być zrąbane? Elektronika raczej nie szwankuje, bo skoro agregat pracuje to powinno schładzać? jeśli czasem daje radę schładzać porządnie, to i czynnik raczej jest ok? Może agregat nie dawać rady, mimo tego, że pracuje i to bardzo kulturalnie? Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się przytykanie układu, co myślicie? Od czego zacząć? Dodam, że czynnik był wymieniany, ale pewności nie mam czy do końca precyzyjnie.
    Pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszelakie podpowiedzi.
    sonyq
    Level 14  
    Kolego skoro masz możliwość zmiany czynnika to czym się martwisz? Rozszczelnij układ. Przedmuchaj układ azotem na zatkanej rurce przy odwadniaczu a odciętej od strony kapilary i będziesz wiedział;)
    zbigniewkrupa123
    Level 2  
    Nie chłodzi zamrażarka
    kecajk49
    Level 34  
    Opis nie kompletny , nie wiadomo co z chłodziarką i co tam przy niej jeszcze robiono oraz dlaczego "wymieniano" czynnik?
    Jaki był powód wcześniejszego grzebania w niej??
    Z opisu wynika ze nikt się wymianą osuszacza nie zajął tylko układ napełnił ze starym filtrem.
    Czy przy naprawie "uczestniczyła czynnie" pompa próżniowa czy była tylko jako świadek albo wcale jej nie było?