Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówko-zamrażarka Amica ACZ3403PX nie chłodzi zamrażarka

frutek75 05 Oct 2010 22:36 10154 1
 • #1
  frutek75
  Level 10  
  Mam dość poważny problem z Lodówko-zamrażarką Amica ACZ3403PX - co chwilę rozmraża mi się zamrażalnik, temperatura się powoli podnosi mimo, że agregat cały czas pracuje, aż w końcu elektronika go wyłącza i sygnalizuje alarm "ciągła praca sprężarki".
  Co zaobserwowałem - po wyłączeniu i włączeniu jej agregat zaczyna pracować, ale mimo tego, temperatura nie jest zbijana, a bardzo powoli rośnie, aż w końcu elektronika wyłącza znowu agregat. Czasem jednak coś mu odwali i zaczyna normalnie pracować - rurki z tyłu lodówki robią się gorące, temperatura spada w ekspresowym tempie i wydaje się, że jest wszystko ok, aż za jakiś znowu się rozmraża:( Panowie, co może być zrąbane? Elektronika raczej nie szwankuje, bo skoro agregat pracuje to powinno schładzać? jeśli czasem daje radę schładzać porządnie, to i czynnik raczej jest ok? Może agregat nie dawać rady, mimo tego, że pracuje i to bardzo kulturalnie? Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się przytykanie układu, co myślicie? Od czego zacząć? Dodam, że czynnik był wymieniany, ale pewności nie mam czy do końca precyzyjnie.
  Pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszelakie podpowiedzi.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  sonyq
  Level 14  
  Kolego skoro masz możliwość zmiany czynnika to czym się martwisz? Rozszczelnij układ. Przedmuchaj układ azotem na zatkanej rurce przy odwadniaczu a odciętej od strony kapilary i będziesz wiedział;)