Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka candy cte 81 fuzzy logic

10 Oct 2010 17:40 5218 3
  • Level 2  
    Witam
    Mam pralke candy 81 cte z hybrydowym sterowaniem (moduł + wybierak).
    Pralka działa prawidłowo poza jedną rzeczą wybierakiem nie jest wstanie sam zmienic programu musze to robic recznie. Przyblizajac jak ustawie na pranie to pralka bedzie pracowac wiecznie na praniu wted ja musze przestawic na plukanie wtedy zacznie plukac to samo dotyczy wirowania oczywiscie nie skonczy sama programu jesli jej nie przestawie na STOP. Obecnie robie za wybierak ale na dłuższą mete jest to irytujące.
    Myslalem ze popsul sie silniczek od wybieraka ale podpiolem go pod 220V i dziala bez zarzutu (kreci). Rozebralem go rowniez i nie ma uszkodzen przepalenia lub cos wtym stylu
    Wyjołem też moduł i nie widac żadnych uszkodzen na płytce drukowanej ani spalonych elementow.
    Cz ktos wie co to może byc?

Dziekuje i Pozdrawiam
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 2  
    Dzieki znalazlem go i faktycznie jest uszkodzony jest to triak T40560 jak go zamontuje to dam znac jakie efekty mam nadzieje ze to tylko to.

Dzieki za zinteresowanie
  • Level 2  
    Witam

No cóż nie udało sie znaleźć identycznego triaka wiec wstawiłem zastępczy to jest TRIAK BT136-600 i powiem tak troche sie poprawiło ale nadal jest cos nie tak raz pierze normalnie zgodnie z programem a nastepnym razem wogóle nie trzyma sie programu. Pokrętło od programatora czasmi przeskakuje samo o kilka pozycji w ciagu paru sekund a niekiedy działą poprawnie. Jesli chodzi omnie to sie poddałem zamówilem nowa pralke a tą sobie odpuscilem. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam