logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Laguna II 1.9 dCi - Czy wymiana sprzęgła wymaga demontażu silnika?

gienek76 22 Paź 2010 20:19 29302 12
REKLAMA
  • #1 8651050
    gienek76
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 6
    Witam wszystkich.
    Czy w przy wymianie sprzęgła w Lagunie II 1,9 dci trzeba wyciągać silnik, czy wystarczy samą skrzynię. Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki.
    Z góry dziękuję bardzo.
  • REKLAMA
  • #2 8651060
    KAROL1138
    Poziom 16  
    Posty: 161
    Pomógł: 9
    Ocena: 103
    Jak kto woli,ja opuszczałem zawieszenie.
  • REKLAMA
  • #3 8651073
    gienek76
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 6
    A czy do bez kłopotu można odsunąć ją od sprzęgła?

    Dodano po 30 [sekundy]:

    W stronę nadkola.
  • Pomocny post
    #4 8651128
    KAROL1138
    Poziom 16  
    Posty: 161
    Pomógł: 9
    Ocena: 103
    Jeśli opuścisz sanki to bez problemu,jednak przy PK6 jest troszkę ciasno
    P.S nie zapomnij poluzować mocowania kolumny kierowniczej
  • REKLAMA
  • #5 8651140
    gienek76
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 6
    Dziękuję bardzo za pomoc.
  • #6 8651152
    KAROL1138
    Poziom 16  
    Posty: 161
    Pomógł: 9
    Ocena: 103
    Podziękujesz jak wymienisz.Powodzenia
    :D
  • REKLAMA
  • #7 8651492
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7803
    Pomógł: 374
    Ocena: 2498
    Nie trzeba zawieszenia ruszać, silnik wisi tylko na łapie przy rozrządzie i podwieszony od góry, silnik trochę opuszczasz (od strony skrzyni) odkręcasz skrzynie, odsuwasz ją troche obracasz wokół własnej osi mechanizmem różnicowym do góry i wyciągasz.
  • #8 8743178
    a1967
    Poziom 10  
    Posty: 25
    Ocena: 10
    witam szykuje się do wymiany sprzęgła czyli skrzynie muszę wyjąć czy tylko odsunąć jeśli wyjąć to do dołu czy góry jak to zrobić
  • #9 8743195
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7803
    Pomógł: 374
    Ocena: 2498
    Skrzynia do wyjęcia, wychodzi dołem.
  • #10 8833034
    oczkoko
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 4
    Witam mam pytanie w mojej lagunie II 1.9dci przy bardzo raptownym ruszeniu na asfalcie czuć sprzęgło i ciągnie w normalnej jeżdzie jest ok. Trzeba wymieniac koło 2 masowe czy tylko reszte
  • #11 8834378
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7803
    Pomógł: 374
    Ocena: 2498
    Co to znaczy resztę? Sprzęgło? Tak wymień je, komplet, tarcza+docisk+wysprzęglik, a koło to w zależności ile masz kasy, bo tanie nie jest, a można za jednym razem wymienić.
  • #12 8848891
    Damian2501
    Poziom 12  
    Posty: 44
    Ocena: 8
    a1967 napisał:
    witam szykuje się do wymiany sprzęgła czyli skrzynie muszę wyjąć czy tylko odsunąć jeśli wyjąć to do dołu czy góry jak to zrobić


    jak ty nie wiesz jak wyjac skrzynie dolem czy górą to proponował bym ci się za to nie brac
    Moderowany przez Pawel wawa:

    Co to wnosi do tematu? Jak masz pisać dla samego pisania to poszukaj innego forum. Mam Cię pod obserwacją więc uważaj co piszesz.


    Dodano po 2 [minuty]:

    oczkoko napisał:
    Witam mam pytanie w mojej lagunie II 1.9dci przy bardzo raptownym ruszeniu na asfalcie czuć sprzęgło i ciągnie w normalnej jeżdzie jest ok. Trzeba wymieniac koło 2 masowe czy tylko reszte


    w autach z kołami dwumasowymi lepiej jest ruszac płynnie, przy gwałtownym ruszani, paleniu gumy te koła bardzo szybko padają. a to nie jest tanie

    Moderowany przez Pawel wawa:

    Takiej pisowni tolerować więcej nie będziemy. Jeszcze jeden taki post i się pożegnamy. I znowu piszesz zdanie dla samego pisania, nic odkrywczego nie podałeś.

  • #13 12045296
    cin6
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 12
    Witam. Proszę o pomoc. Gdy auto jest na luzie odczuwalne są duże wibracje silnika. Wibracje te rosną gdy silnik jest rozgrzany. Wymieniłem już prawie wszystkie poduszki oprucz tej przy skrzyni.
    Kolejne podejrzenie to niestety- dwumas. Mam możliwość kupienie go używanego w bdb stanie. Proszę doradzcie jak zabrać się za wymianę tego dwumasa i sprzęgła. (robiłem to już w swojej Alfie 166 2.4 jtd).
    Podobno w lagunie jest sprzęgło samoregulujące i po rozłączeniu go od silnika jest problem z jego ponownym montarzem. Proszę o jakieś fachowe rady i sugestie. Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono kwestię wymiany sprzęgła w Renault Laguna II 1.9 dCi. Użytkownicy podzielili się doświadczeniami, wskazując, że nie ma potrzeby demontażu silnika, wystarczy odsunąć skrzynię biegów. Wskazówki obejmują opuszczenie silnika od strony skrzyni oraz odkręcenie mocowania kolumny kierowniczej. W przypadku wymiany sprzęgła zaleca się wymianę całego zestawu (tarcza, docisk, wysprzęglik) oraz rozważenie wymiany koła dwumasowego, zwłaszcza przy problemach z wibracjami. Użytkownicy podkreślają, że przy gwałtownym ruszaniu z miejsca koła dwumasowe mogą szybko ulegać uszkodzeniu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA