Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna,Renulat,II 1,9 dci, wymiana sprzęgła

22 Paź 2010 20:19 21034 12
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Czy w przy wymianie sprzęgła w Lagunie II 1,9 dci trzeba wyciągać silnik, czy wystarczy samą skrzynię. Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki.
    Z góry dziękuję bardzo.
  • Poziom 16  
    Jak kto woli,ja opuszczałem zawieszenie.
  • Poziom 2  
    A czy do bez kłopotu można odsunąć ją od sprzęgła?

Dodano po 30 [sekundy]:

W stronę nadkola.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jeśli opuścisz sanki to bez problemu,jednak przy PK6 jest troszkę ciasno
    P.S nie zapomnij poluzować mocowania kolumny kierowniczej
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za pomoc.
  • Poziom 16  
    Podziękujesz jak wymienisz.Powodzenia
    :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie trzeba zawieszenia ruszać, silnik wisi tylko na łapie przy rozrządzie i podwieszony od góry, silnik trochę opuszczasz (od strony skrzyni) odkręcasz skrzynie, odsuwasz ją troche obracasz wokół własnej osi mechanizmem różnicowym do góry i wyciągasz.
  • Poziom 9  
    witam szykuje się do wymiany sprzęgła czyli skrzynie muszę wyjąć czy tylko odsunąć jeśli wyjąć to do dołu czy góry jak to zrobić
    Skrzynia do wyjęcia, wychodzi dołem.
  • Poziom 2  
    Witam mam pytanie w mojej lagunie II 1.9dci przy bardzo raptownym ruszeniu na asfalcie czuć sprzęgło i ciągnie w normalnej jeżdzie jest ok. Trzeba wymieniac koło 2 masowe czy tylko reszte
    Co to znaczy resztę? Sprzęgło? Tak wymień je, komplet, tarcza+docisk+wysprzęglik, a koło to w zależności ile masz kasy, bo tanie nie jest, a można za jednym razem wymienić.
  • Poziom 10  
    a1967 napisał:
    witam szykuje się do wymiany sprzęgła czyli skrzynie muszę wyjąć czy tylko odsunąć jeśli wyjąć to do dołu czy góry jak to zrobić

jak ty nie wiesz jak wyjac skrzynie dolem czy górą to proponował bym ci się za to nie brac
    Moderowany przez Pawel wawa:

Co to wnosi do tematu? Jak masz pisać dla samego pisania to poszukaj innego forum. Mam Cię pod obserwacją więc uważaj co piszesz.

Dodano po 2 [minuty]:

oczkoko napisał:
    Witam mam pytanie w mojej lagunie II 1.9dci przy bardzo raptownym ruszeniu na asfalcie czuć sprzęgło i ciągnie w normalnej jeżdzie jest ok. Trzeba wymieniac koło 2 masowe czy tylko reszte

w autach z kołami dwumasowymi lepiej jest ruszac płynnie, przy gwałtownym ruszani, paleniu gumy te koła bardzo szybko padają. a to nie jest tanie

Moderowany przez Pawel wawa:

Takiej pisowni tolerować więcej nie będziemy. Jeszcze jeden taki post i się pożegnamy. I znowu piszesz zdanie dla samego pisania, nic odkrywczego nie podałeś.

• Poziom 2  
    Witam. Proszę o pomoc. Gdy auto jest na luzie odczuwalne są duże wibracje silnika. Wibracje te rosną gdy silnik jest rozgrzany. Wymieniłem już prawie wszystkie poduszki oprucz tej przy skrzyni.
    Kolejne podejrzenie to niestety- dwumas. Mam możliwość kupienie go używanego w bdb stanie. Proszę doradzcie jak zabrać się za wymianę tego dwumasa i sprzęgła. (robiłem to już w swojej Alfie 166 2.4 jtd).
    Podobno w lagunie jest sprzęgło samoregulujące i po rozłączeniu go od silnika jest problem z jego ponownym montarzem. Proszę o jakieś fachowe rady i sugestie. Pozdrawiam