Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Compaq Evo n1020v czarny ekran

masterofhardcore 31 Oct 2010 19:20 1969 3
    masterofhardcore
    Level 12  
    Witam.
    Mam problem z wyzej wymienionym lapkiem,a mianowicie ekran jest czarny po "odpaleniu"a reszta podzespolow niby dziala.Procek sie grzeje,hdd sie kreci i plytka tez.Jedynie dioda od ladowania bateri nie swieci.Rozebralem go i pomierzylem napiecia,12V,5V i 3.3V jest(uklad max1632)jedynie na ukladzie max1772 od bateri jest 18V na wejsciu a na wyjsciu 0,68V.I tu mam pytanie czy to moze byc przyczyna czarnego ekranu?Dodam jeszcze ze grafika dostaje cos 1.5V mierzone na SC1566.Jest to normalny prad dla grafiki ATI Radeon IGP340 ?Dociskanie procka grafiki podczas startu tez nic nie zmienia.
    User removed account
    User removed account  
    masterofhardcore
    Level 12  
    Podejzewam ze Bios sie tez nie laduje,z glosnikow sie tez zadne pipniecia nie wydobywaja.A karte do diagnostyki nie posiadam.A mam pytanie jak matryca jest uszkodzona i podepne monitor to powinien sie pokazac obraz bez przestawiania na klawiatorze?
    masterofhardcore
    Level 12  
    Przez przypadek zrobilem male spiecie podczas podlnczania matrycy ale teraz na zewnetrznym monitoze mozna wejsc w Bios i nawet zaczac instalowac windows.Jedynie jak zaladuje wszystkie pliki i sie zrestartuje i ma odpalic sie instalacja to wyskakuje niebieski ekran z napisem
    STOP:c0000221 unknown Hard Error
    \SystemRoot\System32\ntdll.dll
    Co to jest za error?Jest to moze zwiazane z problemem skoiowania biblioteki ntdll.dll?
    I jeszcze jedno pytanie czy matryca z Toshiba Satellite A60 podeszla by do tego lapka?Wiem ze kostki sa inne,ale mi chodzi o przelozeniu kabli w kostce i czy kolory kabli w obu matrycach sa tak samo wyprowadzone?