Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm pod oryginalny pilot-kluczyk VW, Audi, Skoda

susel_daniel 27 Wrz 2004 08:40 12871 15
  • #1 27 Wrz 2004 08:40
    susel_daniel
    Poziom 10  

witam

post ten był już, ale w innym chyba niewłaściwym dziele tak wuiec powtórzyłem go tu.

posiadam oryginalny kluczyk od VW z integrowanym pilotem gdzie są 2 przyciski do otwierania i do zamykania centrala, niestety nie mam oryginalnego centrala przez co to tyko atrapa z mrugającą diodą. Chciałbym więc zainstalować jakiś odbiornik np. alarm i podmienić elektronike w tym pilocie. Podobno jest coś takiego firmy dest Dog 25 can i Challenger nt2 i nt3 (nie wiem jakiej firmy), Proxima na pewno nie robi bo już dzwoniłem.

Szukam jakiejś wskazówki gdzie i może za ile można coś dobrać, nie koniecznie jakieś profesjonale za "ciężkie pieniądze"

Jeśli ktoś coś wie albo ma jakiś pomysł to bardzo proszę pisać

0 15
  • #2 27 Wrz 2004 16:51
    herdi
    Poziom 23  

A czego szukasz konkretnie i do jakiego samochodu, ja instaluje DOG'i i się sprawują bezbłędnie, są projektowane specjanie do konkretnych modeli i np. alarm do wersii Comfort jest inny niż do Eleganca itd.

0
  • #3 27 Wrz 2004 19:22
    pelek
    Poziom 20  

nie ma tanich autoalarmów których piloty mogłyby wejść do oryginalnych pilotów-kluczyków.lepiej załóż zwykły a dobry

0
  • #4 27 Wrz 2004 20:16
    jangiere
    Poziom 19  

o Challengera NT3 pytaj AAC Clifford w Warszawie(ul.Łodygowa)

0
  • #5 27 Wrz 2004 21:14
    herdi
    Poziom 23  

pelek napisał:
    nie ma tanich autoalarmów których piloty mogłyby wejść do oryginalnych pilotów-kluczyków.lepiej załóż zwykły a dobry

Zwykły a dobry jest nie do pogodzenia z CANowskimi sygnałami, jeśli nie chce wstawiać alarmu dedykowanemu konkretnemu autu, to może jeszcze wstawić MAT'a on się uczy syganłów generowanych przez system i też bezbłędnie działa a kuczyk pozostaje fabryczny, natomiast warunkiem jest aby w kluczyku były guziczki bo sam alarm nie ma radiówki.

0
  • #6 29 Wrz 2004 20:45
    susel_daniel
    Poziom 10  

wlaśnie problem w tym że nie mam oryginalnie pilota, tj pilota mam ale załatwiłem go bonusowao, czyli nie działa - dlatego potrzebuje elektronike do niego

jestem już tak zdesperowany że chyba zacznę robić płytke sam i przeloże całą elektronike od mojej proximy (na hcs200), jest tam tylko pare elementów to nie problem , tylko nie wiem jak mi się uda a raczej nie uda zestroić częstotliwość :(

0
  • #7 29 Wrz 2004 20:49
    herdi
    Poziom 23  

susel_daniel napisał:
    wlaśnie problem w tym że nie mam oryginalnie pilota, tj pilota mam ale załatwiłem go bonusowao, czyli nie działa - dlatego potrzebuje elektronike do niego

jestem już tak zdesperowany że chyba zacznę robić płytke sam i przeloże całą elektronike od mojej proximy (na hcs200), jest tam tylko pare elementów to nie problem , tylko nie wiem jak mi się uda a raczej nie uda zestroić częstotliwość :(

Raczej jak chcesz wygenerwoać CAN'owskie sygnały !

0
  • #8 29 Wrz 2004 21:10
    pelek
    Poziom 20  

a może napisz do jakiego konkretnie samochodu chcesz to założyć i z którego to roku ? :)

0
  • #9 30 Wrz 2004 09:23
    susel_daniel
    Poziom 10  

Jeśli chodzi o sprostowanie to wyjaśniam jamam opla vectre A ale to chodzi o Golfa III nie wiem z ktorego roku jest to samochód znajomego który prosił mnie o pomoc, a z racji tego że ja prasowałem kiedyś w salonie VW, Audi to się do mnie zwrócił, tak więc podjołem wyzwanie i chciałbym mu sprostać.
    Jeśli chodzi o mnie to jak się uda to zrobić to nie wykluczam że sobie też tak nie zrobie (jako tzw. bajer) ale w zasadzie walcze z golfem

Jeśli chodzi o konkrety to Cana nie mam więc wystarczy mi zwykły sterownik zał/wył na kodzie zmiennym, co do droższych urządzeń to moge załatwic to jeszcze z salonu od znajowych ale mnie to nie interesuje bo do takiego auta nie bede instalował alarmu za 2 tys... :)

0
  • #10 30 Wrz 2004 10:30
    wiesiekj

Poziom 27  

Obawiam się, że nie znajdziesz alarmu, do którego wkodujesz pilota fabrycznego.

0
  • #11 30 Wrz 2004 12:57
    susel_daniel
    Poziom 10  

to że nie wkoduje to wiem, ale szukam jakiegoś tańszego z płytką którą podmieniam w oryginalnym pilocie bo chellengery nt2 (2 przyciski) i nt3 (3 przyciski) są podobno profesjonalnymi alarmami i są zdeko drogie poza tym w detalu to nie wiem gdzie można je kupić, o dogach to już nie wspomne :)

0
  • #12 30 Wrz 2004 20:28
    pelek
    Poziom 20  

to że drogie to fakt .co do pilota w kluczyku poszukaj dystrybutorów Silicona .nie wiem jak teraz ale silicony miały w swej ofercie alarm gdzie pilotem był kluczyk.dorabiało się tylko jego metalową część w zależności od samochodu. :)

0
  • #13 30 Wrz 2004 20:32
    herdi
    Poziom 23  

wiesiekj napisał:
    Obawiam się, że nie znajdziesz alarmu, do którego wkodujesz pilota fabrycznego.
    pilota nie wkoduje ale MAT się uczy sygnałó z instalacji i odpowiednio na nie reaguje, więc jeśli jest pilocik z nadajnikiem odbiornik powinien być w aucie - teraz tylko trzeba coś co obsłuży te sygnały - np. MAT.

0
  • #14 02 Paź 2004 07:46
    cobraver
    Poziom 13  

bezpilotowy autoalarm polecam SEO atest ,komfort ,doryglowanie
    chodzi jak złoto montuje od pieciu lat nie tylko do vw
    sprzedaję i montuje również w salonach
    a chalenger to kosztowne wydumanie ot co

0
  • #15 02 Gru 2004 18:03
    wu.tang
    Poziom 1  

mialem taki sam problem tylko ze chodzilo o Polo 2001 bez comfortu. znalazlem firme w Poznaniu i przerobili mi oryginalna elektronike z pilota VW (dwa przyciski) tak ze dzila ale z innym odbiernikiem (nie VW) dostalem tez zapasowego pilota i oczywiscie odbiornik do tego. W sumie wymienili tylko chpia i wlutowali dwie diody oraz zwikszyli napiecie z 3V na 6V (druga pastylka o mniejszej pojemnosci wchodzi bez problemu) ot i po sprawie. kosztowalo mnie to 200 zl.

0
  • #16 16 Gru 2004 12:54
    blacktop
    Poziom 13  

http://quasarelectronics.pl/
    Wiem, że ta firma robi alarmy z pilotami pod VW.
    Zakładałem do Fabii 2003r.Comfort /oryginalny pilot z łamanym kluczykiem i trzema przyciskami/ - zakładasz alarm wyrzucasz płytkę z pilota fabrycznego i wkładasz tą od nich.

0