Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Icom IC-706MKIIg / Yaesu FT-857...

Bushman10980 02 Nov 2010 11:07 5282 5
    Bushman10980
    Level 22  
    Witam kolegów...

Posiadałem do tej pory radio Yaesu FT-100 poznałem jego wady i zalety.
    Podobał mi się odbiornik na paśmie lotniczym oraz możliwość pracy wszystkimi emisjami. Teraz chciałbym przesiąść się na inny - przed zakupem chciałem skonsultować parę cech:

1. Jak ma się odbiornik (czułość, szerokość) w tych innych radiach? Szczególnie pytam o pasmo lotnicze bo "pajam miłością do jednej kontrolerki z Warszawy".
    2. Jaki jest pobór prądu w czasie odbioru jak i nadawania - ft-100 na dzień dobry brał przy nadawaniu 8A.
    3. Często słyszy się o nagrzewaniu obudowy przy odbiorze - efekt mi znany - czy ic-706 i ft-857 też lubią się "pocić"?
    4. Regulacja mocy - w jakim modelu jest płynna a w jakim skokowa (jakie skoki).
    5. Jakość modulacji - pamiętam że w FT-100 problem był na AM - jak jest w bratnich modelach?
    6. Według specyfikacji Icom jest czulszy na pasmach krótkofalarskich - czy tak jest?

I ogólnie co wybrać z tych 2 modeli?
    User removed account
    User removed account  
    sgyver1
    Level 17  
    Witaj
    Używałem kilka lat intensywnie IC-706MkII, miałem też na parę wieczorów IC-706 i FT857.706 MkII i 706MkIIG rzeczywiście dość mocno grzeją sie przy pracy na odbiorze (ale nie wpływa to na niezawodność, jedynie szum wentylatora może przeszkadzać) ,najstarszy 706 prawie wcale !, najlepszy odbiornik na UKF z tych 3 wersji Icoma miał 706MkII, MkIIG to krok w tył(niektórzy twerdzą że IIG znaczy podwójne gó...:).Pobór prądy przy odbiorze rzędu 2A.Icomy serii 706MkII i IIG mają dobry odbiór (na 122MHz)i bardzo dobrą modulację w AM na 27MHz(z oryginalnym mikrofonem), w Yaesu bywają z tym problemy (w moich FT847 i szczególnie FT817 z MH31).Pobór prądu przy nadawaniu w Icom będzie mniejszy niż podajesz. Poza tym wymienione modele Icoma mają w p.cz. filtry kwarcowe 8MHz, Yaesu-ceramiczne 455KHz Muraty. FT857 grzeje się zdecydowanie mniej, jego wadą jest mniej dokładne wykonanie i zestrojenie,bywają awaryjne.
    73[/quote]
    Bushman10980
    Level 22  
    Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
    Mam pytanie - gdyż mam 2 oferty jedna z filtrem SSB druga bez (odpowiednio tańsza). Czy używając radio w aucie lub na wypadach z antenami "skróconymi" jest potrzeba posiadania filtru w Icom-ie 706MKIIG ? Oba posiadają DSP. Nie chcę pracować w zawodach.

Pooglądałem parę filmików na youtubie - wydaje się że ma bardzo dużo możliwości odfiltrowania sygnału użytecznego - może zatem filtr SSB nie jest niezbędny?
    User removed account
    User removed account