Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG ML1640-buczy-wzbudza się i jest zła .

KaW 04 Nov 2010 17:19 1266 3
    KaW
    Level 34  
    Ta drukarka po ok. pół roku uzywania zaczęłą się wzbudzać .Polega to na tym ,że po włączeniu , wykonuje swoje czynnośći przygotowawcze i nagle w trrakcie tej rutynowej czynność strasznie buczy .
    Wtedy odkrywam pokrywki jakie są i metoda nacisku i docisku staram się
    jakoś poprawić ten styk ruchomy.
    Ponad-to, nawet jak się włoży papier to swieci się jej czerwone światełko .Dopiero jak się dociśnie czarne detale plastykowe na wierzchu pudła to jakiś styk "łapie " i drukarka startuje do rutynowego mieszania i grzania bębnów .
    Jesli w miedzyczasie wydruku żadnego nie ma -to można ją naciskać od nowa ...
    Aby coś wydrukowała trzeba ja trzymać naciśniętą -z siła ok.2kG -wtedy jest w stanie cos wydrukować .Czy ktoś ma możę jakiś schemat tej pasjonującej mnie drukarki ? Proszę o pomoc co wymienić? Ona kosztowała ok.250zł.!!!!!!
    serwek
    Level 25  
    Witam
    1. Nie ma czegoś takiego jak cytuję:"...do rutynowego mieszania i grzania bębnów..."
    2. Na górze pod obudową górną znajduje się zespół lasera (jeśli dobrze pamiętam...)
    Możliwe zwarcie, kabli zasilających i pryzmat nie może wystartować, wkręcić się w ruch obrotowy) Powinno być słychać świszczący, bardzo cichy szum pryzmatu lasera. (jak mówi moja pociecha - startuje silnik odrzutowy... ;) )
    3. Sugerował bym demontaż obudów.
    Mieliśmy (kolega naprawiał) dość niecodzienny przypadek w podobnej drukarce (Samsung ML1610)
    Myszka zrobiła sobie posłanie tuż koło zespołu lasera, pod obudową górną. Oczywiście z głodu (lub nudów... ;) ) zajęła się przeżuwaniem kabelków i wszystkiego dookoła.
    Może jest podobnie.... idzie zima, zimno , zwierzaki szukają ciepłych kryjówek... ;)
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)
    KaW
    Level 34  
    Dziekuje za odpowiedź -u mnie nie ma myszek .A to wzbudzanie się to chyba taki styk z tyłu ,który źle styka .Po prostu -drukarka zrobiona jest z byle jakiego tworzywa i ono się "uspokaja " i po roku sezonowania /minimum/,ono się "rusza" .
    Dlatego ma drukarka taka niska cenę i tzw ładunek "rozruchowy" na 700 stron /tylko/.
    Napisałem to aby przestrzec innych -niech nie kupują podobnych "drukarkopodobnych" wyrobów -po prostu szkoda pieniędzy -bo one nie sa nam dane jako "rozruchowe" .Nasze pieniadze nie sa złym srodkiem płatniczym -wadliwym .
    rys57
    Moderator
    Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu. Temat zamykam.