Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1640 - Czarny wydruk. Zacina papier.

07 Maj 2013 23:21 1998 2
 • Poziom 19  
  Witam

  W wolnym czasie lubię "wskrzesić" jakiś kawałek sprzętu. Ostatnio wpadła mi w łapki drukarka Samsung ML-1640. Zaznaczam że jestem amatorem i cała moja wiedza opiera się na serwisówce, więc błędy w terminologii i inne jeśli takowe popełniłem proszę wybaczyć.
  Na początku drukarka w ogóle nie chciała drukować, albo coś wydrukowała od święta - pomogło czyszczenie czujnika papieru (paper sensor).
  Wydruk jest ładny o ile kartkę się popchnie palcem w momencie pobierania z tacki. Najpierw myślałem że to czujnik podawania papieru (feed sensor) ale on wydaje się działać prawidłowo. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się że papier zatrzymuje się w momencie kiedy rolka pobierająca z tacki (pick up roller) przestaje się kręcić, dalej papier powinien chyba pociągnąć wałek transferowy (transfer roller).
  Rozebrałem drukarkę, wałek transferowy był uświniony strasznie tonerem. Przetarłem go ręcznikiem papierowym i odkurzyłem odkurzaczem. Odkurzyłem też bęben (w kasecie tonera) bo też było na nim widać dużo tonera.
  Niestety ale w efekcie wydrukowana strona jest bardzo mocno zabrudzona - prawie cała czarna. Tam gdzie widać wydruk litery są rozmyte. A papier dalej trzeba popychać palcem żeby strona wyszła.
  Co zrobiłem nie tak?
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  Jeżeli chodzi o podawanie papieru to wymień rolkę pobierającą papier lub ją dokładnie wyczyść. Niestety , w tym modelu jak i w poprzednikach rolka często się wycierała i taki właśnie był objaw tej przypadłości. Co do bębna w kasecie to niepotrzebnie go ruszałeś. Prawdopodobnie uszkodziłeś kasetę z tonerem. Jak masz możliwość to sprawdź na innym , nie uszkodzonym tonerze.

  C.
 • Poziom 19  
  Na problem z pobieraniem papieru pomogło przesunięcie gumy na rolce pobierającej papier tak aby wyślizgane miejsce nie powodowało już problemów.
  Problem z brzydkim wydrukiem ustąpił po ponownym rozebraniu i starannym złożeniu drukarki, widocznie coś musiałem źle spasować.