Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak pedału gazu MB Actros

06 Lis 2010 23:37 2655 6
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Po wymianie sterownika MR silnika 541 w Actrosie (950.046) z 98 roku, dzieje się następująca rzecz:
    :arrow: Na postoju pedał gazu pracuje prawidłowo, silnik rozpędza się tępo (ograniczenie momentu)
    :arrow: Na postoju ale z włączonym biegiem i wciśniętym sprzęgłem nadal ma ograniczenie momentu (tak nie powinno być ale pedał gazu działa)
    :arrow: Po przejechaniu kilku metrów działa tylko tempomat do 800 obr/min pedał gazu pojawia się po wyłączeniu zapłonu na conajmniej 30 sek.
    Usterek nie ma żadnych, sterownik silnika od takiego samego typu silnika. Może fr wysypał się? W wartościach sprawdzanych nic nie zgłasza ograniczenia momentu. Wartości pedału zmieniają się od 17 do 63
    Położenie sprzęgła działa prawidłowo.
    Nie sprawdzałem jeszcze z odłączonym tacho i na starym sterowniku (uszkodzony stopień końcowy PLD-zimny działa)
    Ma ktoś jakiś pomysł na tą usterkę?
  • Użytkownik usunął konto  
    Tak skrzynia z EPS przeprowadzane pełne nauczanie ze względu na sprzęgło, przełożenie alternatora W-signal też było.
    Zastanawia mnie fakt, że w sterowniku silnika nie mogę zmienić takich ustawień jak typ misy, czujnika poziomu oleju, wentylatora, jak w specyfikacji poprzedniego sterownika, Gdzie w innych takie przeprogramowanie idzie na miękko. Jest to pierwszy taki przypadek przy wymianie.
    Silnik 541923 różnica jest w parametrach:
    stary EOL 02736 00000 wersja firmw. B50 data 13/98
    nowy EOL 02736 13524 wersja firmw. W49 data 16/97
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od Mercedesów
    Tak tylko dywaguję, i całkowicie z pamięci - więc mogę się mylić.
    Moduł FR ma parę prostych funkcji (takie PSM bardzo uproszczone) z których można skorzystać przy montażu różnych zabudów lub przystawek. Być może tam się kryje to ograniczenie że po przekroczeniu jakiejś prędkości gaz się wyłącza. W języku angielskim jest to "parameters for bodybuilders" czy jakoś tak...
    FR sprawdzałem ze stikerem na korpusie, dane są bez zmian. Sprawdzałem pod kątem załączonej przystawki (miałem czasem takie przypadki) i załączenia retardera. Tak jak w pierwszym poście w poniedziałek sprawdzę ponownie ze starą jednostką. :-/
    Na moje nieszczęście te auto nie posiada w/w modułu PSM wtedy wszystko było by prostsze. I trzeba sprawdzać wszystkie parametry linijka po linijce.
    Bla... ogranicznik prędkości...0
    Jeden ogranicznik prędkości na 140 a drugi na 0, nie odwrotnie