logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Excel: Jak napisać funkcję IF dla warunków w komórce H2?

lucas13 07 Lis 2010 11:56 933 2
REKLAMA
  • #1 8712831
    lucas13
    Poziom 13  
    Posty: 169
    Ocena: 38
    Mam problem z napisaniem funkcji. Chce żeby Excel na początku sprawdził komórke H2 i jeśli tam Będzie napisane "TAK" to żeby wykonał polecenie= D2*E2-E2. Natomiast jeżeli w komórce H2 będzie wartość "NIE" to żeby wartość komórki wynosiła -(D2).
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 8712991
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48117
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Może coś takiego:
    =JEŻELI(H2="TAK";D2*E2-E2;JEŻELI(H2="NIE";-D2;""))


    Zamiast ostatnich pustych "" możesz umieścić formułę wykonywaną jeśli nie jest wpisane ani TAK, ani NIE. Ewentualnie w cudzysłowiu tekst, który wystąpi zamiast formuły w takim przypadku.
  • #3 8713026
    globusek14
    Poziom 31  
    Posty: 1599
    Pomógł: 152
    Ocena: 111
    Mała pomoc.


    =JEŻELI(H2="TAK", działanie1, działanie2)

    Pisze tak ponieważ nie wiem dokładnie o co Ci chodzi w zapisie: = D2*E2-E2 gdyż jak dla mnie to będzie 0 ale to już sobie odpowiednio uzupełnisz.
REKLAMA