Witam.
Wiem, że temat ten poruszany jest na forum wiele razy.
Prześledziłem kilkanaście tematów z tym związanych, ale niestety nie natknąłem się na mój problem.
Otóż, mieszkam w dużym 16 sto piętrowym wieżowcu na drugim piętrze. W wieżowcu tym jest telewizja kablowa, która doprowadza do mieszkań sygnał, a lokator musi posiadać swój receiver satelitarny.
Sygnał doprowadzany jest z kilku satelitów, między innymi z Hot Bird'a.
Zawsze miałem dobry sygnał ale od czasu gdy Polsat zmienił swój FEC z 3/4 na 5/6 obraz na transponderze 11.158 bardzo często szatkuje (pixeloza).
Sygnał z tych anten mam wzmocniony poprzez
In-Line Amplifier 950-2150 MHz.
ASTRX Dimension PAS LA
Jest to taki wzmacniacz, (mój innej marki)
http://www.satmania.pl/?m=50&d=2&pr=440&kt=&kb=3#pr[/code]
tyle, że 2150 a nie 2400 MHz). Dostarczył mi go i zainstalował mechanik z owej telewizji kablowej.Miał ze sobą dwa wzmacniacze. Pierwszy nie "chodził" (nie wiem jaki miał przedział MHz) a drugi "zaskoczył".
Zastanawiam się czy jest jeszcze "silniejszy" , w znaczeniu bardziej odpowiedni amplifier, który by ten sygnał jeszcze bardziej wzmocnił?
Jeśli tak, proszę o nazwę i zakresy tego amplifier'a, a może znajdzie się jeszcze jakieś inne wyjście?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Wiem, że temat ten poruszany jest na forum wiele razy.
Prześledziłem kilkanaście tematów z tym związanych, ale niestety nie natknąłem się na mój problem.
Otóż, mieszkam w dużym 16 sto piętrowym wieżowcu na drugim piętrze. W wieżowcu tym jest telewizja kablowa, która doprowadza do mieszkań sygnał, a lokator musi posiadać swój receiver satelitarny.
Sygnał doprowadzany jest z kilku satelitów, między innymi z Hot Bird'a.
Zawsze miałem dobry sygnał ale od czasu gdy Polsat zmienił swój FEC z 3/4 na 5/6 obraz na transponderze 11.158 bardzo często szatkuje (pixeloza).
Sygnał z tych anten mam wzmocniony poprzez
In-Line Amplifier 950-2150 MHz.
ASTRX Dimension PAS LA
Jest to taki wzmacniacz, (mój innej marki)
http://www.satmania.pl/?m=50&d=2&pr=440&kt=&kb=3#pr[/code]
tyle, że 2150 a nie 2400 MHz). Dostarczył mi go i zainstalował mechanik z owej telewizji kablowej.Miał ze sobą dwa wzmacniacze. Pierwszy nie "chodził" (nie wiem jaki miał przedział MHz) a drugi "zaskoczył".
Zastanawiam się czy jest jeszcze "silniejszy" , w znaczeniu bardziej odpowiedni amplifier, który by ten sygnał jeszcze bardziej wzmocnił?
Jeśli tak, proszę o nazwę i zakresy tego amplifier'a, a może znajdzie się jeszcze jakieś inne wyjście?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.