Otrzymałem jakiś czas temu ten TV z pilotem IRC81166. Pilot świetnie obsługuje TV (również 3 inne modele Philipsa) poza przyciskiem MENU (nie wiem co miałby obsługiwać w tym wypadku bo kolorowe przyciski menu działają).
Problem polega na tym że na wszystkich kanałach pojawia się wyłącznie napis MONO.
Sygnał dostarcza Multimedia i stereo jest na innych TV (różne piętra i pokoje).
Próbowałem wejść w tryb serwisowy aby sprawdzić czy jest Nicam (UO-N) ale niestety po przeszukaniu zasobów elektrody i internetu nie udało mi się znaleźć odpowiedniego sposobu. Ciężko znaleźć procedurę dla tego konkretnego modelu oraz dla chassis. TV pochodzi z salonu w Polsce, ma polską naklejkę (chassis md1.1E), opcje zmiany kraju nic nie dają, podłączone DVD itp działa w stereo.
Pytanie brzmi czy muszę otworzyć obudowę aby zewrzeć piny jak w chassis md1.2 czy może to wina nieoryginalnego pilota (próbowałem bez skutku na pożyczonym identycznym jak oryginalny pilocie) ?
Istnieje możliwość że ktoś coś spaprał bo gniazdo antenowe jest nieumiejętnie zastąpione (obraz jest krystaliczny) i może coś rozgrzebał w środku.
Problem polega na tym że na wszystkich kanałach pojawia się wyłącznie napis MONO.
Sygnał dostarcza Multimedia i stereo jest na innych TV (różne piętra i pokoje).
Próbowałem wejść w tryb serwisowy aby sprawdzić czy jest Nicam (UO-N) ale niestety po przeszukaniu zasobów elektrody i internetu nie udało mi się znaleźć odpowiedniego sposobu. Ciężko znaleźć procedurę dla tego konkretnego modelu oraz dla chassis. TV pochodzi z salonu w Polsce, ma polską naklejkę (chassis md1.1E), opcje zmiany kraju nic nie dają, podłączone DVD itp działa w stereo.
Pytanie brzmi czy muszę otworzyć obudowę aby zewrzeć piny jak w chassis md1.2 czy może to wina nieoryginalnego pilota (próbowałem bez skutku na pożyczonym identycznym jak oryginalny pilocie) ?
Istnieje możliwość że ktoś coś spaprał bo gniazdo antenowe jest nieumiejętnie zastąpione (obraz jest krystaliczny) i może coś rozgrzebał w środku.