Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox 360 kino domowe - dźwięk 5.1 podłączenie

CzombeR4 19 Lis 2010 18:32 5727 4
  • #1 19 Lis 2010 18:32
    CzombeR4
    Poziom 1  

Witam. Właśnie kupiłem sobie nowy telewizor LCD oraz zestaw kina domowego wszystko pięknie i ładnie, do czasu jak chciałem podłączyć mojego Xboxa 360 pod kino żeby mieć dźwięk 5.1. Prosiłbym o pomoc jak to zrobić, co dokupić itd.

Dane techniczne:

Telewizor : http://www.mediamark...lcd/kdl-37ex401
    Kino Domowe : http://www.mediamark...-z-dvd/ht-305su
    Konsola : Xbox 360 Elite

Konsola jest podłączona pod telewizor kablem HDMI czy jest jakaś możliwość podłączenia całego zestawu tak żeby obraz był przez HDMI i dźwięk przez kino domowe w jakości 5.1DD ? Wydaje mi się że to kino nie ma gniazda optycznego.

Proszę o pomoc z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Czy takie połączenie zadziała konsola podłączona do telewizora przez HDMI i kino domowe podłączone do telewizora przez HDMI ?

1 4
  • #2 20 Lis 2010 20:27
    Radeusz
    Poziom 30  

Linki nie działają. W jeżeli masz takie wejścia/wyjścia to z xboxa hdmi do wejścia kina domowego i wyjście hdmi z amplitunera (nazwane monitor albo HDMI out albo coś podobnego) do telewizora. Wtedy będziesz miał na telewizorze obraz z Xboxa albo z kina domowego (zakładam że masz tam dvd) dźwięk z telewizora nie będzie wysyłany do dvd. Jeżeli chcesz jeszcze z telewizora na kino przesyłać to kable 2 x cinch i z wyjść audio w telewizorze do wejść w amplitunerze (będzie to stereo ale analogowego sygnału i tak jest tylko stereo, chyba że masz dekoder to dawaj zdjęcie tyłu) Najlepiej też pokaż zdjęcie tyłu amplitunera.

2
  • #3 11 Wrz 2012 09:40
    Thoby
    Poziom 2  

Hej,

Możecie jeszcze raz napisać jak podłączyć xboxa do kina domowego żeby mieć dźwięk 5.1?
    W tunerze jest tylko 1 gniazdo HDMI (napis HDMI OUT). Z gniazd podpisanych na wyjście jest tylko:
    - AUX IN 2
    - DIGITAL AUDIO IN (OPTICAL)

Na XBOX mam gniazda:
    - AUX
    - S/PDIF (też optyczne)
    Pozdrawiam

0
  • #4 22 Lut 2014 13:28
    Lawek32
    Poziom 2  

Witam. A zastanawiał się ktoś czy nie uciąć tych "zębów" przy wtyczkach, które przeszkadzają do tego aby podłączyć hdmi i chinch? Myślicie, że coś nawali w konsoli?

0