Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer mikrofon nie działa

28 Lis 2010 21:05 3970 3
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (Link do modelu tutaj). Odtwarza bez problemu, jednak mikrofon nie odbiera sygnału - nie działa. Czasami pojawi się szum, ale nic ponadto. Karta ma dwa lata.

Sprawdzałem kartę na 2 komputerach z różnymi mikrofonami - to samo. Sterowniki poprawne (reinstalowałem aktualne). Karta ma problem na XP i Win7, więc to raczej problem sprzętowy.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i czy można to naprawić, czy trzeba wymienić kartę?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • RenexRenex
  • Poziom 13  
    Oczywiście mieszałeś w ustawieniach dźwiękówki (Console Launcher) czy Panel sterowania>Dźwięki i urządzenia audio, aby ustawić wejście i odMUTE'ować mikrofon?

Ja mam zgoła inny problem.
    Kartę kupiłem 5 lat temu. X-Fi Fatal1ty FPS. Przeleżała 3 lata przeleżała w szafie, gdyż na starym pc zachowywała się bardzo dziwnie - raz system ją wykrywał raz nie... jeśli została wykryta wszystko pięknie działało, jednak miałem dość i wylądowała w oryginalnym pudełku na 3 lata.

Zmieniłem komputer, myślę sobie nareszcie ją wykorzystam. Zabuliłem 600zł i prawie jej nie używałem.
    Wyciągnąłem, zainstalowałem. Nie działa! !@#$#@!

Jednak w Panelu sterowania jak widać, poprawnie zainstalowana. Winamp nie zgłasza błędu brak urządzenia audio...
    Co się okazało: NIE działa żadne we/wy OPRÓCZ słuchawkowego na front panelu!
    Sprawdzałem na innych komputerach: to samo!
    Tak więc karta całkiem nie padła i przetwarza dźwięk. Co z tego jak zestaw 5.1 stoi nieużywany :/
    Na prawdę aż żal d* ściska, tyle pieniędzy w błoto.
    Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer mikrofon nie działa

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Jeśli nawet będzie trzeba to mam stację lutowniczą i ew. ingerencja sprzętowa wchodzi w grę. Z tym, że na 1 rzut oka wszystko wygląda dobrze. Musiał bym to jakoś zdiagnozować. Nie wiem co może być przyczyną, w końcu karta przeleżała ze 3 lata w suchym, bezpiecznym miejscu.
  • RenexRenex
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tsare a czy wyłączyłeś wbudowaną w płytę kartę dźwiękową? Domyślam się że wyjście na słuchawki z przodu komputera masz podpięte pod płytę główną a nie pod Soud Blastera?? W managerze urządzeń masz widoczne jeszcze inne karty dźwiękowe poza opisaną X-Fi? Jeżeli tak, to wyłącz w biosie wbudowaną w płytę kartę dźwiękową i wówczas sprawdź.
  • Poziom 10  
    Kristoff10 napisał:
    tsare a czy wyłączyłeś wbudowaną w płytę kartę dźwiękową? Domyślam się że wyjście na słuchawki z przodu komputera masz podpięte pod płytę główną a nie pod Soud Blastera?? W managerze urządzeń masz widoczne jeszcze inne karty dźwiękowe poza opisaną X-Fi? Jeżeli tak, to wyłącz w biosie wbudowaną w płytę kartę dźwiękową i wówczas sprawdź.

Tak, tutaj może leżeć problem. W Win7 można to zrobić w systemie, ale trzeba restartować komputer. Natomiast w starszych systemach trzeba wyłączyć kartę na płycie głównej w biosie.