Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda civic 1,3 16v gaśnie na wolnych obrotach.

29 Nov 2010 21:11 10742 10
  • Level 2  
    Witam mam problem z Honda civic 1,3 16v na gaźniku. Otóż gaźnik został wymieniony przed wymianą były te same problemy, a mianowicie: gaśnie na wolnych obrotach, albo w czasie jazdy przy hamowaniu zdejmując nogę z gazu. przy zmianie biegów potrafi stracić moc, a po chwili odzyskuje ją. Mechanik mówił mi, że to może być problem z podciśnieniami, ale sam nie daje rady i nie jest pewny. Mechanik stwierdził także, że to ostatni model przed wtryskiem i bez schematu tego nie ugryzie. Proszę o pomoc.

Moderated By Pawel wawa:

Temat poprawiłem, pisownię także, proszę jeszcze raz zapoznać się z regulaminem.

• Level 9  
    Określ się bardziej... Na początku proponował bym sprawdzić kompa czy nie wywala jakiś błędów a później sprawdzić wszystkie przewody podciśnienia które idą do gaźnika... A czy jest ona może zagazowana?
    Moderated By Pawel wawa:

Poprawiłem kilkanaście błędów, jeszcze jeden taki post i ostrzeżenie gwarantowane, proszę poprawić pisownię we WSZYSTKICH swoich postach.

• Level 2  
    Nie ma instalacji gazowej. nie jestem mechanikiem, a wszyscy mechanicy w zg u których byłem nie dają rady... więc zwróciłem się z tą prośbą na forum.przydałby się schemat podciśnień. szukałem, ale jakoś nie mogę go znaleść. więc proszę o pomoc.
  • Level 21  
    Witam no a może byc głupota wymieniales filtr paliwa?
  • Level 9  
    daw1217 wrote:
    Witam no a może byc głupota wymieniales filtr paliwa?

słuszna uwaga, choc wtedy byłby mułowaty ciagle, ale sprawdzic nie zaszkodzi, u kumpla też strasznie mułowato chodził i okazało sie katalizator był zabity...także przyczyn może byc dużo o ile dobrze pamietam gdzies schemat widziałem na forum jak znajde to podesle...:D

Dodano po 21 [minuty]:

Honda civic 1,3 16v gaśnie na wolnych obrotach.
    schemat gaznika d13b2
  • Level 1  
    honda civic 1 3 gaśnie gdy jest ćiepła
  • Level 2  
    mam ten sam problem ale z silnikiem 1.4 benzyna
    gaśnie przy zmianie biegów i spada z obrotów
    wiec może zna ktoś przyczynę
    według mojego mechanika morze być to kopułka albo paluch (chyba tak to sie nazywa)
  • Level 1  
    to jest aparat zapłonowy kolego na 99%
    miałem identyczny problem wcześniej
  • Level 2  
    Panowie problem rozwiązany:D wymieniłem kopułkę i palec i jeździ bez problemu
    Zastanawiałem sie z mechanikiem czy nie wymienić całego aparatu zapłonowego ale stwierdziłem ze zobaczymy tańszym kosztem naprawę i poskutkowało
    Lecz nic dziwnego ze były takie problemy z silnikiem kopułka i palec z roku 94 sam bylem zdziwiony ze to jeszcze działa
    Wiec jak coś to zajrzyjcie do tego elementu:D:D
  • Level 9  
    Witam podczepię się pod temacik z tymi Hondzinami. Ja kupiłem niedawno Hondę 1,3 16V zagazowaną , mój problem mianowicie wygląda tak , gdy się rozpędzam z pierwszego biegu , to tak jak by mi brakowało mocy wciskam gaz do dechy a on mi się powoli rozpędzą ( wydaje mi się że powinien być bardziej żwawy) i nieważne czy jadę na gazie czy na benzynie, i jeszcze jedno zawsze jak wrzucam drugi bieg szarpie nim(tak samo obojętne czy na gazie czy benzynie :/ a na reszcie biegów nic nie szarpie, zawsze tylko na 2 . Nie wiecie czym to może być spowodowane ? Nie znam się na samochodach bo to jest dopiero mój pierwszy kupiony :) Pozdrawiam i proszę o odp :)
  • Level 10  
    do kolegi @ddobry10 kończy Ci się sprzęgło - to odnośnie objawu pierwszego. Odnośnie objawu z biegiem nr. 2 to kończy Ci się synchronizator tegoż przełożenia w skrzyni biegów :)