Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus 1201 co sprawdzic przy zakupie?

kaczor4011 03 Gru 2010 13:58 7211 5
  • #1 03 Gru 2010 13:58
    kaczor4011
    Poziom 14  

Witam! Jak w temacie, mamy na oku takiego ursusa i rodzi się pytanie: jak go dobrze sprawdzić?? Wiadomo silnik ( z tym nie będzie problemu-ojciec jest mechanikiem) ale najbardziej interesuje nas skrzynia biegów (teraz mamy poczciwą c360 a w 1201 jest trochę inaczej) jak dobrze sprawdzić skrzynie?? Chodzi mi o ,,słynny'' wzmacniacz momentu, jak sprawdzić czy działa? Ogólnie proszę o jakieś porady odnośnie tego ciągnika.

• Pomocny post
    #2 03 Gru 2010 23:10
    wpsowa692
    Poziom 24  

Trochę licha pora na sprawdzanie gdzie go przegonisz
    Sprawdź czy wajcha stawia opór czy lata dookoła
    Jak lata dookoła to na bank wzmacniacz zaspawany wtedy pipa
    Jak stawia opór to nie zaspawany ale musisz sprawdzić dalej najlepiej by olej w skrzyni był trochę ciepły bo na zamrożonym oleju to nawet sprawny może nie działać no i zaczepić mu coś do tyłka żeby czuł jakieś obciążenie i tak
    1.wajcha w pozycji żółw traktor jedzie wolniej jeśli zamiauczy przy ruszaniu to taśma za słabo napięta bądź zużyta jeśli na żółwiu w ogóle nie chce ruszyć to taśma zerwana.
    2.wajcha w pozycji zając przy przejściu z żółwia ma wyraźnie szarpnąć i przyspieszyć oczywiście na wyższych obrotach jeśli przy dużym obciążeniu będzie się ślizgał to tarczki wzmacniacza do wymiany albo mikropompka złom .
    Słowo "słynny" nie jest tu na miejscu bo choć drogi w naprawie to bardzo pożyteczny wynalazek i protoplasta rożnych wychwalanych obecnie pod niebiosa powersziftów i te traktory bez niego są jak inwalidzi :D
    Silnik też jest inny jak w 60tce bo to szóstka więc jeśli nie jest to całkowity trup to nawet przy tych mrozach powinna odpalić bez żadnych wspomagaczy a latem to od śtycha a jak nie chce to też koszta pompa, wtryski,tłok cylinder albo akkusy , rozrusznik może przełącznik 12/24V bo on tez lubi sie zemścić .
    Skrzynia jak nie wali jak kowal to oki a jak hałasuje to lepiej omijać szerokim łukiem.
    Ogólnie całkiem dobry traktor tylko jak na duże gospodarstwo to bez przodka to zupełne nieporozumienie bo mocy sporo ale uciągu zero no chyba że założysz bliźniaki ale znowu problem z uwrociami a jeśli tylko do transportu to oki tylko znowu prędkość niska zakładają jakieś tryby w skrzyni i mamy szybka skrzynie tylko wtedy wzmachol potrzebny bo się bida nie bujnie.
    Do mniejszego gospodarstwa wolałbym 912 zwrotna dla porównania 1224 przy 912 to jak tankowiec przy holowniku.
    To tyle jak coś źle napisałem to usunąć pozdrawiam Witek.

• #4 04 Gru 2010 13:35
    wpsowa692
    Poziom 24  

Dokładnie i to jest jego zajebista zaleta bo chyba nie muszę tłumaczyć jak ciężko wbić bieg gdy silnik jest na wysokich obrotach .

• #5 19 Gru 2010 11:04
    jaclac26
    Poziom 14  

witam dołaczam się do tematu ja kupiłem 914 do tej pory miałem do czynienia tylko do 30m i 4011 oraz c-360. mo.........ze ktoś mi podeśle do niego katalog. z góry dziekuje....

• Pomocny post
    #6 25 Gru 2010 00:09
    v_grzes1
    Poziom 13  

wzmacniacz momentu to najbardziej awaryjna rzecz i bardzo przydatna, żeby sprawdzić wzmacniacz olej musi być gorący, i w pługu.Przy kupnie jest prawie niemożliwe sprawdzenie czy dobrze ciągnie.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson