Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opticum 4060 cx problem z aktualizacją.

06 Gru 2010 17:25 8090 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam dekoder opticum 4060 cx. Chciałem zrobić zmianę oprogramowania za pomocą kabla rs-232. taki jaki zaleca sprzedawca.
    Skorzystałem z tej stronki.
    http://www.globo.com.pl/?...1&prod_id=94#SZ
    Robiłem wszystko krok po krok z instrukcji zmiany oprogramowania.
    Podłączyłem końcówkę kabla do wejścia gdzie jest płyta główna ( a nie gdzie graficzna) a druga końcówka do dekodera, podłączonego do zasilania.
    Użyłem programu uprgade tool 1.0.14(, najpierw wyłączyłem dekoder (za pomocą przycisku power), otworzyłem program wybrałem wcześniej sciagnietego softa ALI3329C_05000200_globo_cr_amstar_led_mcas_1.3.50 .abs wybierałem alcode+ bootloader czy jakoś tak, dałem next, i włączyłem z powrotem dekoder (w ciągu 10 sek, wcisnąłem power żeby się włączył). I po jakiś 20 sekundach wyskakuje napis "transfer data failed".
    Nie wiem czym to jest spowodowane :/
    Czy mam dekoder również podłączyć w tym czasie do telewizora i wybrać w ustawieniach aktualizacja za pomocą programu rs-232, czy tylko wystarczą kroki z instrukcji ?
    Dodam, że używam na kompie system windows xp.
    Szukałem wszędzie podobnego problemu, jednak nie znalazłem jakiejś klarownej odpowiedzi.
    Bardzo proszę o, jakąś konkretną pomoc.
  • Poziom 35  
    Witam, softy i program znajdziesz TUTAJ dla twego dekodera bez "led" w nazwie.
    Pod jaka platformę ma to być soft?
    Dekoder powinien być wyłączony całkowicie z zasilania , włączasz do sieci w ostatniej fazie ( 8pkt. instrukcji programowania)
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązana. Wina była po stronie kabla, który nie posiadał splotu tzw. "nullmodul"
    Temat można usnuąć.
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem, prosze o info jaki kabel nalezy kupic. Gdyz przy specyfikacji kabla nigdzie nie potrafie znalezc informacji nt splotu