logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Subwoofer KODA SW-1000 v2 jaki transformator w zasilaczu

obsid 07 Gru 2010 19:49 3183 2
REKLAMA
  • #1 8839158
    obsid
    Poziom 25  
    Posty: 873
    Pomógł: 71
    Ocena: 52
    Trafił do mnie subwoofer KODA SW-1000 v2. Prawdopodobnie ktoś próbował go naprawić, a naprawa polegała na... usunięciu transformatora sieciowego. Jaki jest tam montowany oryginalnie transformator (pozostała po nim śruba i gumki, więc był toroidalny) tzn. jakie napięcia były oryginalnie na uzwojeniach wtórnych (wygląda na to, że powinno być 5 niezależnych uzwojeń wtórnych)? Podejrzewam, że moc trafo powinna zawierać się w przedziale 100-150VA.
  • REKLAMA
  • #2 8848113
    wojtek0995
    Poziom 27  
    Posty: 1005
    Pomógł: 80
    Ocena: 121
    Może posprawdzaj, do jakich sekcji szły poszczególne uzwojenia, oraz jaka końcówka mocy tam siedzi...
  • #3 8849258
    obsid
    Poziom 25  
    Posty: 873
    Pomógł: 71
    Ocena: 52
    Końcówka mocy jest w SW-1000 v2 zrealizowana na tranzystorach. Po przeanalizowaniu części zasilającej wzmacniacza, wszystko wskazuje na to, że oryginalnie był tam transformator toroidalny ok. 200VA o napięciach:
    - zasilanie końcówki mocy 2x24V - prostownik dwupołówkowy w układzie Graetza, zasilanie symetryczne,
    - zasilanie przedwzmacniacza 2x12V - prostownik dwupołówkowy w układzie Graetza, zasilanie symetryczne,
    - zasilanie logiki 12V (opóźnione włączanie głośnika).

    Rzeczywiście na temat konstrukcji suba SW-1000 v2 w sieci nie ma dosłownie nic, dlatego może te informacje komuś się przydadzą.

    Ponieważ nie ma szans na kupienie takiego transformatora, zastosowałem 2 połączone transformatory 24V 80VA (na jednym dowinięte zostało owe dodatkowe uzwojenie 12V) i transformator 2x12V 50VA.

    Edit 15.12.2010:
    Sub złożony - działa super. Temat zamykam.
REKLAMA