Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup Sprzętu Audio Do Domu Do - ok 2500 zł

Excallibur 08 Gru 2010 17:12 4608 21
  • #1 08 Gru 2010 17:12
    Excallibur
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Zwracam się do was z prośba w doborze audio do domu

Na sprzęt tak jak wspomniałem w temacie mam przygotowane ok 2500 zł

Moje wymagania:
    Jakość dźwięku adekwatna do ceny :)
    Odtwarzacz DVD bluray oraz odtwarzanie wszystkich plików muzycznych filmowych itp

Sprzęt musi posiadać USB oraz bezprzewodowa transmisje bluetooth

Sprzet Bedzie wspolpracowal z TV Full HD.

Amplituner + odtwarzacz + kolumny 5.1 lub 7.1 (kolumny duże)

Średnio się znam na tym sprzęcie dlatego szukam pomocy wśród znawców ^^

0 21
  • #3 10 Gru 2010 16:38
    deedeedawid
    Poziom 14  

Witam,
    moja opinia nie będzie profesjonalna, bo nie znam się na tym zbyt dobrze, ale może będzie pomocna (po tutaj piszę) i podanych zestawów nie słuchałem, ale po przeczytaniu forum i rozmowie z kolegą który ma zestaw kina domowego mogę powiedzieć że opierając się na tych opiniach nie warto kupować zestawu kina domowego tylko kolumny stereo ewentualnie jakiś subwoofer.
    Dlaczego możesz przeczytać tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

A co do wyboru sprzętu mam takie zdanie że to trzeba samemu coś wybrać dla siebie, coś posłuchać gdzieś w sklepie, bo ludzie mają różne opinie na te tematy z którymi nie musisz się zgadzać, najlepiej samemu coś wybrać żebyś ty był zadowolony z dźwięku, bo Tobie może coś innego odpowiadać niż wszystkim tutaj znawcom. Bo najważniejsze żebyś miał satysfakcję ze swojego sprzętu, pomimo tego że sprzęt będzie miał złą opinię (wiem na swoim przykładzie że takie sytuację też się zdarzają).

Może ten temat pomoże: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1378470.html

Pozdrawiam (wiem że nie pomogłem ale mam nadzieje że chociaż Ci humor poprawiłem że jako pierwszy i póki co jedyny odpowiedziałem na post ;))

0
  • #4 10 Gru 2010 17:20
    Excallibur
    Poziom 10  

Siemasz Dzięki za odpowiedz.
    Wiadomo ze każdy ma inne gusta i upodobania i na ten temat raczej się nie rozmawia.

A forum i tego typu działy jednoczą ludzi którzy się na tym znają :D
    Ewentualnie znają taki sprzęt albo maja jakaś widzę a każdy wie jak sprzedawcy w sklepie działają :] dla nich nawet chińską podróbka ma wszystko co najlepsze. (to tez tyczy się niektórych sklepów)

Na pewno zapoznam się z tematami które podałeś ^^

0
  • #5 10 Gru 2010 17:40
    deedeedawid
    Poziom 14  

Co do tych sprzedawców to różnie jest, niekiedy nikomu nie ubliżając wiedzą więcej niż ludzie którzy piszą na forach, bo mimo wszystko mają styczność ze sprzętem w przeciwieństwie do ludzi którzy wygłaszają osądy nic nie wiedząc o danym sprzęcie jedynie opierając się na opiniach innych ludzi, dlatego polecam przewieźć się do jakiegoś lepszego sklepu ze sprzętem, pogadać ze sprzedawcą, powiedzieć ile masz, co chciałbyś i na pewno coś Ci doradzi, posłuchasz, ocenisz, nie spodoba się to nie weźmiesz, ale nie kupuj czegoś w ciemno zamawiając przez allegro żeby oszczędzić parę złotych ;)

I najlepiej dowiedz się trochę o teorii co, jak i dlaczego tak gra, po co jest zwrotnica w kolumnie, żebyś mógł o takie podstawy zapytać sprzedawcę.
    Jeżeli będzie mniej wiedział od Ciebie to wtedy wiesz, że nie masz tam czego szukać. ;)

Jeżeli cokolwiek będziesz wiedział z teorii, to jak pójdziesz do sklepu i zobaczysz plastikowy gramofon za cenę 600zł w saturnie to się uśmiechniesz tylko, bo będzie
    wiedział że więcej jak 100zł nie jest wart ;)

Mam już jakieś doświadczenie w kupowaniu i wybieraniu sprzętu przez fora i opinie w internecie, może niekoniecznie z audio, ale sytuacja była podobna i uwierz na internecie ludzie krzyczą i powtarzają to co usłyszeli od innych ludzi, a nawet sprzętu nie widzieli.

Mam nadzieję że poruszę ten temat moimi nieprofesjonalnymi poradami ;)

0
  • #6 10 Gru 2010 18:02
    1471567
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 10 Gru 2010 18:23
    deedeedawid
    Poziom 14  

Ale ja nie powiedziałem, że ktoś tutaj zaproponuje bubla (na pewno w mojej wypowiedzi tego nie przeczytałeś) tylko każdy ma swój gust i jeżeli np. zaproponujesz mi jakiś wg Ciebie świetny sprzęt, który będzie świetnie grał to wcale nie znaczy, że ja też będę tego samego zdania i będę zadowolony z niego, bo może akurat czegoś innego oczekuję od sprzętu, a zamawiając coś przez internet nie mam możliwości żeby ocenić czy ja mam takie samo zdanie jak ty.

I masz rację, że nie ma możliwości przesłuchania wszystkich amplitunerów.

Z tego co kolega Excallibur napisał wnioskuję raczej, że chciałby nowy sprzęt dlatego nie wspominałem o używanym sprzęcie na allegro.

A ten przykład plastikowego gramofonu podałem jako właśnie tą beznadziejną nówkę (po przeczytaniu trochę o teorii, wystarczyła nawet godzina, żeby ocenić że ten sprzęt nie jest wart tych 600zł czy 700zł) ;)

0
  • #8 10 Gru 2010 20:53
    Excallibur
    Poziom 10  

Rozumiem.
    Wiem ze każdy ma własne zdanie allegro jest tylko przykładem wiadomo ze jak będę kupował to pojadę do większych sklepów.
    a tu chciałem uzyskać informacje na temat ogólny czy się nadaje dla przeciętnego człowieka do oglądania filmów itp.
    Wiadomo ze ludzie posiadają w domu rożne rzeczy i każdy może powiedzieć na temat własnego sprzętu parę zdań jak mu się to sprawuje.

A co do teoretycznej wiedzy to jestem w trakcie jej przyswajania.

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi

0
  • #9 10 Gru 2010 21:05
    deedeedawid
    Poziom 14  

Moim zdaniem naprawdę musisz przemyśleć czy potrzebujesz zestaw kina domowego, zastanów się nad tym wszystkim i najlepiej porozmawiaj z jakimś znajomym który coś takiego posiada, wtedy będziesz mógł to ocenić.

Jeżeli nie potrzebowałbyś kina domowego to mogę Ci pomóc w wyborze wzmacniacza, bo ostatnio szukałem i pytałem ludzi, sam nie słuchałem tego ale opinia była od znawcy tematu ;)

Wiesz ja nie mówiłem o większym sklepie a raczej o mniejszym sklepie w którym mają jakiś lepszy sprzęt, bo jeżeli coś Ci się spodoba to zawsze można co do ceny się dogadać, a sprzedawca dobrze zna sprzęt który posiada, mam na myśli taki jeden sklep w mojej okolicy, ale myślę że w każdym mieście się taki znajdzie.
    A jeżeli chodzi o sprzęt w większych sklepach (sądzę że miałeś na myśli MM lub Saturn) to nie wiem czy wszystko jest tam takie świetne i ceny ma odpowiednie, ale wybrać się warto i posłuchać sprzętu, bo jednak tam wybór jest spory i można do woli testować.

0
  • #10 10 Gru 2010 21:56
    Excallibur
    Poziom 10  

myślę ze zestaw kina domowego będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ potrzebuje połączenia miedzy rożnymi urządzeniami multimedialnymi oraz bezprzewodowa transmisje.

ale jeśli masz ochotę możesz pokazać w sieci jakaś aukcje jak wygląda wzmacniacz który jest godny uwagi i jakie są tego typu sprzętu zalety.

Mailem na myśli takie sklepy właśnie w celu odsłuchania tego bo tam jest duży wybór. A kupić to już można wszędzie.

0
  • #11 12 Gru 2010 22:00
    Marios221
    Poziom 20  

Deedeedawid Straszne bajki gadasz nie wiem co ma mocny bas do tego jeśli ktoś mieszka w bloku,no i nie polecam odsłuchiwania”Jakiś zestawów” w MM i Saturnie tam maja przeważnie jedna szuke i spakuja ci sprzet z pułki do tego ogromna hala.
    Za 2500tyś można mieć całkiem niezłe kolumny i wzmaczniacz oczywiscie to będzie zestaw stereo za dvd trzeba dać minimum 500zł i przydało by się gdybyś dołóżył te 500zł.
    Wzmaniczacz Denon pma 710 około 1300-1400zł do tego kolumny z allegro np Cabasse Molene 950zł,o subwooferze musisz zapomnieć bo na takowy trzeba mieć przynajmniej 1000zł.
    Kolumn nie posłuchasz raczej w salonach audio ale Cabasse to bardzo wysoka półka i nie robia tandety a ich kolumny maja bardzo specyficzny dźwięk który musi się podobać „Bardzo czysta i ostra góra” a wzmancziacz to srednia połka denona wzmaczniacz bardzo dobry możesz poszukać opini w internecie o nim nie pomyl z Pma 510 bo to niższa połka która jest tansza ale słabsza a wyglada prawie tak samo jak Pma 710.
    Musisz isc na kompromis dobry dobry wzmaczniacz kosztuje kolumny tak samo do tego kable na nie również trzeba liczyć 200zł majac 3000zł masz bardzo dobry zestaw stereo

0
  • #12 12 Gru 2010 22:38
    Hefajstos
    Poziom 35  

Budżet wielki nie jest - jak bym zaczął od źródła, amplitunera i dwóch dobrych kolumn stereo. Dopiero potem dokupić subwoofer i tyły (+ew. boki - przy 7.1). Nie licz, że za 3000zł kupisz wzmacniacz 7 kanałowy, 2 duży kolumny, 1 centralną, 4 efektowe i subbas aktywny.

Poszukiwania zacznij od odsłuchu kolumn podłogowych (na razie, tzn. w sklepie w konfiguracji stereo). Szukaj w przedziale 1000 do 2000zł za parę (poniżej 1000zł - nie znajdziesz, no chyba, że jakieś Jamo z niskiej półki, itp). Sprzedawcy nie chwal się, że chcesz to podłączyć potem pod kino, niech będzie obiektywny.

Aha - szukaj w normalnych sklepach audio, a nie w MM czy Saturnach.

I na koniec - pamiętaj o ustawieniu sprzętu w domu oraz o akustyce pomieszczenia. To jest ważniejsze niż klasa sprzętu.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #13 12 Gru 2010 23:38
    deedeedawid
    Poziom 14  

Co do Saturna i MM wspomniałem o tym, bo akurat Saturna często mijam, a nie wiem gdzie przeczytałeś, że polecam zakup w sklepie typu MM czy Saturn, a ten subwoofer po prostu zrobił na mnie wrażenie i osobiście chciałbym mieć coś podobnego w domu, może koledze Excallibur coś takie się spodoba, bo przypomnę temat "Zakup Sprzętu Audio Do Domu Do - ok 2500 zł".

I muszę się zgodzić Marios221, że dobry dobry wzmacniacz kosztuje.

Ale kolego Excallibur powiem tyle i pewnie wszyscy mnie na tym forum zaraz zlinczują albo post trafi zaraz do kosza, nie każdy ma bardzo wygórowane wymagania, jeżeli chcesz kupić sobie zestaw do kina domowego to sobie taki kup nawet jeśli masz 2500 zł i wszyscy będą mówić że to mało i na nic nie wystarczy, ale może akurat Tobie będzie to odpowiadało i nic więcej do szczęścia nie będzie Ci potrzebne ;)

Spójrzcie na to jak to zawsze jest, podam przykład: "Chcę kupić dobry aparat do 300-400zł, żeby robił dobre zdjęcia" (przykładowy temat) a tutaj zaraz ktoś się odzywa:"Mogę Ci polecić używanego Fuji S6500 może trochę ponad budżet kupisz za 600zł" potem kilka postów i ktoś się odzywa:"najlepiej kup lustrzankę" i z małego taniego aparatu w danym temacie ludzie dochodzą do sprzętu, który tak naprawdę nie wiadomo czy będzie potrzebny autorowi danego tematu, za 1000-1500zł, i moi drodzy tak jest ze wszystkim, czy to będziemy rozmawiać o autach, czy rowerach, czy nartach, w większości ludzie gdy o coś pytają nie są ani audiofilami, ani fotografami, ani kolarzami, nie zapominajcie o tym, bo kolega Excallibur podał ile ma pieniędzy co chciałby, a tutaj zaraz dojdziemy do zestawu za 6 tys. zł albo już doszliśmy.

I zawsze pytaj ludzi co słuchali w swoim życiu, bo w większości ludzie bazują na opiniach innych ludzi a sprzętu nawet na oczy nie widzieli, więc ja też mogę zaproponować sprzęt który spełnia twoje wymagania (czytałem coś o kolumnach), a nie wiem jak gra i go na oczy nie widziałem (trochę ponad budżet) "(...)Odtwarzacz DVD bluray oraz odtwarzanie wszystkich plików muzycznych filmowych itp(...)","(...)
    Amplituner + odtwarzacz + kolumny 5.1 lub 7.1 (...)", proszę:
    http://allegro.pl/koda-f51-v2-5-0-hit-jm-system-olkusz-i1348265143.html
    http://allegro.pl/yamaha-rx-v-465-36m-gwarancja-jm-system-olkusz-i1348265152.html
    http://allegro.pl/blu-ray-yamaha-bd-s667-bds667-jm-system-olkusz-i1350103575.html

Podałem akurat ten sklep, bo go znam i to chyba najlepszych sklep w mojej okolicy, plusem tego sklepu jest to że na pewno dogadasz się co do ceny. ;)

To raczej oczywiste że za 2500zł będziesz miał lepszy zestaw stereo (wzmacniacz+kolumny) niż zestaw kina domowego (amplituner+odtwarzacz blu-ray+kolumny 5.1), ale kolega określił dokładnie co chce kupić.

Pozdrawiam.

0
  • #14 13 Gru 2010 00:09
    Marios221
    Poziom 20  

A kolega czasami nie podaje sprzetu pierwszego lepszego ?
    Sprzet który kolega podał kosztuje okolo 3200zł i wypomina nam kolega ze sami podajemy zestawy o wiele drozsze.
    Co do sprzetu ani amplitunera ani dvd nie słyszałem w akcji nie bede sie na ich temat wypowiadał,co do kolumn dla mnie to tandeta która mocniej buczy niż gra,znajomy miał kiedyś subwoofer kody który mocniej tłukł pokojem niż grał zero niskich tonów tylko samoczynie otwierajace sie szafki a przecież nie o to chodzi.
    Autor zrobi jak uważa ja nie kupował bym Blu-ray ani nie jarał się innymi bajerami,zestaw 5.0 można kupić za 2500zł ale nie będzie to nic ciekawego chyba ze trafimy na mega przecene i towar z wystawy.

0
  • #15 13 Gru 2010 09:04
    deedeedawid
    Poziom 14  

Może i pierwszy lepszy sprzęt, ale póki co nikt z was nie podał sprzętu, którego słuchał i który mógłby polecić, więc też jest pierwszy lepszy, a kolega Excallibur podał, że ma tv z hd więc pewnie chciałby to wykorzystać i oglądać filmy blu-ray ;)

Zestaw, który podałem kosztuje dokładnie 3082 zł do tego dochodzą koszty przesyłki, ale znam ten sklep i wiem że spokojnie można jeszcze sporo z tej kwoty urwać i wyjdzie trochę ponad budżet, bo z tego co widzę to ciężko będzie cały zestaw złożyć za 2500 zł spełniając wszystkie wymagania. Ale mimo wszystko 3000zł to znacznie bliżej, niż sam zestaw wzmacniacz + kolumny stereo za 2500 zł.

A kolego słuchałeś tego zestawu kody czy tylko mówisz, że słyszałeś subwoofer, który mimo wszystko nie ma nic wspólnego z tym zestawem, czy to nie jest tak że każda firma robi lepszy i gorszy sprzęt?

Teraz już na pewno zlinczują mnie wszyscy z elektrody, zapytałem pana z allegro ze sklepu firmy LBX z Jaworzna (nie jestem pracownikiem, ale bardzo spodobało mi się zachowanie i szczerość, myślę więc że zasługuje na taką reklamę tutaj) o sprzęt, który sprzedaje, dokładnie o kolumny VK 1004 za 199zł para (wiem wiem szit, chiński badziew itd. itp.) tak naprawdę spodziewałem się odpowiedzi, że są super i grają lepiej niż kolumny za x tys. zł ;) ale dostałem taką odpowiedź: To są bardzo tanie kolumny, nie graja rewelacyjnie ale tez nie najgorzej jak na tak niską cenę, jako zwrotnice to one maja tylko kondensator, ale takie rozwiązanie jest spotykane nawet w większości kolumn do 500zł.

Szczera odpowiedź, jeżeli chcesz kupić nowe kolumny za 200 zł para i chcesz żeby to ładnie wyglądało to możesz je kupić, a jakość jest adekwatna do ceny, czyli niska i wszyscy mówią że badziew, ale nie wiem co nowego chcieliby za te pieniądze.

Zapytałem pana dalej o kolumny, co mógłby polecić, odpowiedź:
    Tanie a bardzo ładnie grające:
    http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-master-audio-ma12-gw-24-i1350519305.html

Słyszał je ktoś? (czy jak zwykle będzie badziew i szit, albo że kolegi kolega miał z tej firmy głośniki do komputera i grało gorzej niż wbudowane głośniki w laptopie ;) )

Osobiście pewnie bym się skusił, ale ja potrzebuję kolumn 8 Ohm, bo poza tym cena jest w porządku i ładnie to wygląda, a na odsłuch mam niedaleko, więc na pewno bym pojechał, a później się podzielił wrażeniami. ;)

Jeszcze dodam, że w większości ludzie piszą tutaj na forum strasznie ogólnikowo, że to gra gorzej, tamto lepiej, ale nikt nie mówi o swoim doświadczeniu, trochę z innej beczki ja powiem czego nie mogę polecić, mam kolumny unitry zgz20/4-h2 i nie jestem zachwycony nimi, głośniki oryginalne tonsila, membrany jak nowe, nie jestem wybredny bo przesiadam się z plastikowej wieży JVC MX-J750R, ale powiem tyle że to kiepsko gra i nawet moja patriotyczna dusza niewiele jest w stanie im pomóc, niskie tony może są, ale też bez rewelacji.

Może jeszcze ten temat pomoże koledze Excallibur http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?p=65968

Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;)

0
  • #16 13 Gru 2010 20:24
    Excallibur
    Poziom 10  

Co do ceny może to być max 3000, ale teraz na temat.
    Widzę ze mówicie tu o wzmacniaczach + kolumny.

Ten sprzęt nie ma rozrywać bloku nie musi to być porównywalne do efektów kinowych. (sprzęt do małego pokoju)

Amplituner + DVD + Kolumny podłogowe 5.0 w przyszłości + sub
    W takim sprzęcie jest radio i dodatkowe opcje podłączania a wzmacniacz tak jak samochodowy ma za zadanie wzmocnić sygnał (tak mi się wydaje)
    Nie mam zielonego pojęcia o tym ^^

Zależy mi na podłączaniu komputera aparatów telefonu do tego sprzętu a tego typu właśnie maja takie opcje grac będzie o niebo lepiej jak wbudowane głośniki w TV.

A do tego ma również wyglądać wizualnie ładnie ^^

Sory za zamieszanie

0
  • #17 13 Gru 2010 20:59
    Marios221
    Poziom 20  

Ty nie szukasz sprzetu audio tylko jakiegoś multimedialnego kombajnu.
    Nie widziałem jeszcze amplitunera do którego można podłaczyć telefon czy aparat jedynie ipoda i to z stacji dokujacej która swoje kosztuje pod komputer możesz podłaczyć prawie każdy amplituner i wzmaczniacz,szukasz dobrego desingu czy dzwieku bo jeśli to pierwsze to przepraszam ale pomyliłeś forum.
    Ja podaje sprzet który słyszałem i prośiłbym kolege deedeedawid zeby nie wypisywał ze podaje pierwszy lepszy sprzet jaki napotkam na aukcji prawda jest ze nie słyszałem tego modelu cabassea ale słyszałem pare innych i każdy z nich jest z wysokiej półki i każdy gra bardzo mocno i szczegółowo górą a co do wzmaczniacz to niedawno taki nabyłem i jestem z niego bardzo zadowolony a co do kody to nie maja wybitnie dobrego sprzetu a te cabbaseey rozkładaja każdy ich produkt na łopatki.
    Myśle ze autor tematu wezmie sobie do serca to co pisze i nie bedzie oczekiwał niewiadomo czego od amplitunera/wzmaczniacza za 1500zł

0
  • #18 13 Gru 2010 22:32
    deedeedawid
    Poziom 14  

Tak naprawdę nie chcę mi się wchodzić w polemikę, ale to co podałeś nie spełnia żadnych wymagań podanych przez autora, który się zapytał o najlepszą konfigurację sprzętu do kina domowego do 2500 zł, ja już więcej nie będę się wypowiadał, może po prostu to forum nie jest dla takich ludzi jak ja lub autor tematu, bo się nie znamy na takich rzeczach, a oprócz wydatków na audio mamy inne wydatki i inne pasje, które swoje kosztują, bo na audio nie każdy wydaje parę klocków :)

I nikt tutaj się nie wysilił, żeby powiedzieć czy to http://allegro.pl/yamaha-rx-v-465-36m-gwarancja-jm-system-olkusz-i1348265152.html jest lepsze od tego http://allegro.pl/amplituner-denon-avr-1611-3d-i1362286984.html czy tego http://allegro.pl/pioneer-vsx817-wyprzedaz-jm-system-olkusz-i1351724951.html
    wiem że ja też tego nie zrobiłem, ale nie korzystam z takiego sprzętu i cały czas próbowałem powiedzieć koledze, żeby sam wybrał ze słuchu co mu się spodoba, bo tutaj chyba nikt z czegoś takiego nie korzysta :)

I oczywiście post zaraz trafi do kosza, bo nic nie wnosi do tematu i jest nie na temat tak jak w większość postów w tym temacie, dziękuję moderatorowi :)

Moderowany przez Pablo1964:

Z jakiego powodu miałbym usunąć post? Nie rozumiem obaw Kolegi.

0
  • #19 13 Gru 2010 22:45
    Excallibur
    Poziom 10  

To ma buc dla domu.
    kolega deedeedawid ma racje najlepiej na słuch.
    Temat miał mi pomóc w wyborze ja określiłem jakieś kryterium co tam mniej więcej oczekuje.

A wyszło tak ze dalej mam mieszane uczucia co do tego.

dzięki wielkie wszystkim.
    Regulamin p.15. Proszę poprawić niechlujną pisownię. [Pablo]

0
  • #20 14 Gru 2010 14:08
    Pablo1964
    Moderator

Excallibur napisał:
    Zależy mi na podłączaniu komputera aparatów telefonu do tego sprzętu a tego typu właśnie maja takie opcje grac będzie o niebo lepiej jak wbudowane głośniki w TV.

Przy takim formułowaniu wymagań nie ma się co dziwić, że porady osiągają niski poziom. Przeczytałem zdanie kilka razy i nie mam pojęcia o co chodzi. Jeżeli chcesz otrzymać rzetelną poradę, musisz także jasno formułować swoje myśli.

0
  • #21 14 Gru 2010 17:01
    Excallibur
    Poziom 10  

Pisałem z telefonu ^^

Nie muszę tego podłączyć do samego kina.
    tylko do TV. Mam na myśli ogólnie Zestaw.

Kupie sprzęt do domowego użytku.
    Dzięki za Pomoc jakąkolwiek.

0
  • #22 14 Gru 2010 19:42
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli mimo wszystko chcesz kupić kino, sprzęt, o który pytasz w swoim drugim poście, będzie całkiem niezły w tej klasie cenowej.

0