Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AUTOALARM CEL szukam informacji

Manieczek 09 Oct 2004 13:15 9852 40
 • #1
  Manieczek
  Level 11  
  Szukam wszelkiej informacji na temat autoalarmu CEL, chodzi glównie o instrukcje obslugi. Jestem drugim wlascicielem auta i na szybie jest naklejka firmy CEL dlatego sadze ze jest to alarm tej firmy. W internecie nawet nie moge znalezc producenta, na centralce tez nie ma za duzo informacji.
 • #2
  CAMARENA
  Level 23  
  cel to immobiliser z alarmem tej firmy się nie spotkałem
 • #3
  Manieczek
  Level 11  
  mam taka naklejke na szybie CEL jak pamietam z numerem telefonu Warzawskim, a mam tylko autoalarm w aucie
 • Helpful post
  #4
  przemek.gd
  Level 13  
  czy pilot ma jeden duzy przycisk i jeden mały? bo jesl tak to jest to cel. jest prastokatny a przyciski połozone sa w pionie. jesli to jest taki pilot to chyba mam taki opis w garazu postaram sie poszukac
 • #5
  Manieczek
  Level 11  
  tak jeden przycsk na pilocie jest mały a drugi duży, tylko ten mały jest chyba nieaktywny ponieważ jak go cisne to dioda nie mruga.
 • Helpful post
  #6
  pelek
  Level 20  
  autoalarmu cel nie ma już w polsce od kilku lat.kiedyś dystrybutorem była firma SUKCES ltd /tak się chyba nazywała/.to co masz to prawdopodobnie CEL C-800.instrukcji w formie elektronicznej niestety nie mam ale jeżeli masz fax to mogę podrzucić tylko podaj numer
 • #7
  Manieczek
  Level 11  
  szkoda niestety nie posiadam dostepu do faksu abym mógł ją odebrać a autoalarm faktycznie jest jakiś 800 czy 1800
 • Helpful post
  #8
  pelek
  Level 20  
  napisz co potrzebujesz /schemat ,instrukcję obsługi ,programowanie/ to coś napiszę .schemat jest też na ruskich stronach.instrukcji można też szukać na podstawie autoalarmu MAT .jeden z nich /nie znam symbolu/ to praktycznie to samo co CEL
 • #9
  Manieczek
  Level 11  
  właściwie szukam wszystkiego o tym autoalarmie, a jeżeli chodzi o instrukcje dowiedziałem się kilka rzeczy na temat jego programowania nie weim czy są to wszystkie informacje. Możesz podać jakiś link jak znasz do jakiejś strony www. Za wszelkie info dzięki.
 • Helpful post
  #10
  pelek
  Level 20  
  stron niestetu chyba nie ma.jutro postaram się zrobić zdjęcia instrukcji alarmu .
 • Helpful post
  #11
  pelek
  Level 20  
  niestety służę tylko faxem.ze zdjęć nie da się nic odczytać .słaba jakość
 • #12
  Grisza75
  Level 11  
  Witam,

  od pewnego czasu również poszukuję instrukcji do tego autoalarmu i w końcu trafiłem tutaj. Wygląda na to że "rozkodował" mi się jeden pilot i zostałem tylko z jednym.
  Czy mógłbyś mi w jakiś sposób przekazać opis "wkodowania" pilota do tego alarmu (o ile to w ogóle możliwe..) na e-mail albo w dowolny inny sposób? (dostosuję się ;) )

  Pozdrawiam
  Grzegorz
 • #13
  Manieczek
  Level 11  
  podaj adres e-mail albo tel komórkowy to wymienimy doświadczenia
 • #14
  Grisza75
  Level 11  
  mój adres to griszas (at) poczta.onet.pl

  Pozdrawiam
 • #15
  Manieczek
  Level 11  
  INSTRUKCJE WYSLALEM CI NA E-MAIL
 • #16
  Grisza75
  Level 11  
  no i niestety, ale kicha...
  Albo mam inny model tego autoalarmu, albo autoalarmy CEL i MAT jednak się różnią. Jedyna funkcja jaka zadziałała (po "zmodyfikowaniu" instrukcji o "otwarcie drzwi" ;) ) to przełączenie alarmu w tryb serwisowy...

  Może ktoś ma instrukcję od alarmu CEL, lub MAT inny niż MAT1900 ?

  Pozdrawiam
  Grzegorz
 • #17
  User removed account
  User removed account  
 • #18
  Grisza75
  Level 11  
  a czy ta firma "Cel" ma jakąś stronę internetową ??

  W poprzednim samochodzie miałem autoalarm "Prestige" i bez problemu producent (Audiovox) pomógł mi w ustaleniu jaki to model i nawet dostałem instrukcję, a w przypadku Cel'a to w ogóle nie ma gdzie pomocy szukać :(


  Pozdrawiam
  Grisza
 • #19
  User removed account
  User removed account  
 • #20
  Grisza75
  Level 11  
  o tak, trzeba mieć DUUUUUUUUŻO szczęścia żeby trafić na ślad tej firmy w internecie....
 • #21
  User removed account
  User removed account  
 • #22
  Grisza75
  Level 11  
  SKiB wrote:
  Gdzie szukać pomocy??? U MNIE.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Do wiadomości wszystkich szukających informacji na temat CEL-a. Firma miała bardzo rygorystyczne podejście. Tylko ścisła rejonizacja. Tylko autoryzowane punkty montażu. Nic nie znajdziecie. NIC.  to jeszcze napisz wszystkim zainteresowanym ile kosztuje Twoja "pomoc".
  Robienie sekretu z instrukcji obsługi to chyba jakieś nieporozumienie. Napisz po prostu że nie wiesz, a nie udajesz specjalistę - bo tak to niestety wygląda.

  Do dzisiaj wydawało mi się, że na forum udziela się pomocy bezinteresownie... no ale to było do dzisiaj...

  Pozdrawiam
  grzegorz
 • #23
  User removed account
  User removed account  
 • #24
  Grisza75
  Level 11  
  SKiB wrote:
  Drogi kolego. Oczywiście, że bezinteresownie. Części tylko kosztują. Niestety. Twoja rozmowa powinna zacząć się tak: mam alarm CEL i tu powinieneś podać typ i model. Następnie powinieneś dołączyć fotkę pilota. Następnie opisać co się dzieje....


  Jakbyś uważnie czytał zarówno forum jak i e-maile jakie Ci wysłałem jeszcze zanim zacząłeś pisać w tym temacie, to znalazłbyś te wszystkie "brakujące Ci" informacje.
  Objawy są opisane kilka postów wyżej, natomiast wszystko co wiem o alarmie (łącznie z opisem pilota i wiedzą że raczej nie jest to "MAT" dostałeś w pierwszym e-mailu jaki do Ciebie napisałem)

  SKiB wrote:
  ... Wtedy można coś pomóc. Nie w ten sposób. Nie zajmuję się wróżeniem. Nie jestem jasnowidzem. Nie wiem co masz. Instrukcji jest kilka, do każdego alarmu inna. Typów pilotów kilka zależnie od rodzaju kodu i typu alarmu. Różne są procedury programowania....


  nie szukałem tutaj wróżbity, tylko osoby która dysponuje instrukcją do alarmu firmy Cel. Zdaję sobie sprawę że może być kilka modeli, a ponieważ nie wiem dokładnie jaki jest w moim samochodzie pozostaje mi szukanie różnych instrukcji i sprawdzanie która zadziała.
  Koleka Manieczek, chociaż nie jest ekspertem jak Ty z dziedziny autoalarmów był w stanie wysłać mi instrukcję która podpadała pod kryteria moich poszukiwań i nie robił takiego zamieszania, ani wielkiej tajemnicy z tego jak Ty.
  Dzięki niemu wiem już że nie w moim przypadku nie jest to autoalarm Mat1900 pomimo tego że pilot wygląda identycznie jak mój.
  Gdybyś faktycznie chciał być pomocny i dysponowałbyś instrukcjami do autoalarmów Cel (nawet niech by ich było i 10, chociaż wiem że nie jest...) to po prostu wysłałbyś to i już. Ty natomiast pozujesz na eksperta bardzo tajemniczej i podobno renomowanej firmy CEL, po której śladu w internecie nie ma...
  Zamiast tracić czas na "pouczanie" innych po prostu mógłbyś nic nie pisać, albo napisać że nie masz takiej instrukcji i już.
  Poza tym w swoich wypowiedziach zaprzeczasz sam sobie -
  najpierw piszesz:
  "CEL oczywiście ma stronę. Jak każda szanująca się firma."
  a dwa posty dalej:
  "Do wiadomości wszystkich szukających informacji na temat CEL-a. Firma miała bardzo rygorystyczne podejście. Tylko ścisła rejonizacja. Tylko autoryzowane punkty montażu. Nic nie znajdziecie. NIC. "

  SKiB wrote:
  ... Z historii CEL-a tylko z bardzo krótkiej serii piloty wypadały. W innych to nie występuje. Nie jest to typowe zachowanie. Najczęściej jest to usterka kodera lub inna techniczna dolegliwość. Porada nie kosztuje nic. Naprawa nie kosztuje nic. Niestety układ scalony lub inne elementy kosztują. To wszystko do kolegi niezadowolonego. Reszcie ludzi którzy mają problemy z tym typem alarmu lub immobilisera bardzo chętnie pomogę. PISZCIE.


  i znowu zaprzeczasz sam sobie - w korespondencji e-mailowej twierdziłeś że - znowu zacytuję - "Raczej na 100% nie chodzi o kodowanie pilotów. W tych alarmach piloty nie "wypadały".
  To jak to w końcu jest? Mógł mi "wypaść" pilot czy nie ??
  Piszę jeszcze raz: nie oczekiwałem tutaj że ktoś mi naprawi zdalnie pilota, a szukałem jedynie instrukcji do alarmu i gdybyś faktycznie tak bezinteresownie chciał pomóc, to już dawno byś przesłał te instrukcje, albo napisał że niestety ale ich nie masz.

  Pozdrawiam
  Grzegorz

  Dodano po 57 [minuty]:

  dla zainteresowanych:
  autoalarmy CEL "popełniła" firma STOPOL Electronics
  http://www.stopol.ru/polska/index.htm
  Niestety na ich stronie nie ma czegoś takiego jak "wsparcie techniczne"...
 • #25
  User removed account
  User removed account  
 • #26
  Grisza75
  Level 11  
  i co to miało niby na celu? Chyba tylko potwierdzenie że nie ma czegoś takiego w Twoim słowniku jak bezinteresowna pomoc...

  Dodano po 5 [minuty]:

  poza tym to ciekawe co piszesz, że STOPOL nigdy się nie zajmował CEL'em, bo dysponuję skanami dokumentów o immobiliserach CEL pod którymi wyraźnie podpisuje się STOPOL.

  Dodano po 15 [minuty]:

  i jeszcze jedna sprawa: jak się ma Twoja wypowiedź:
  "Nie byłem właścicielem firmy i nie jestem"
  do tego co napisałeś kilka postów wyżej:
  "Jestem dystrybutorem regionalnym tego sprzętu."

  Wg mnie nie jesteś osobą która robi coś bezinteresownie. Pewnie inaczej by było gdybym coś od Ciebie kupił, ale o tym się nie przekonamy, bo nie upadłem na głowę żeby jechać do Warszawy i spotykać się z kims takim jak Ty, skoro za pieniądze wydane na tą "wycieczkę" mogę po prostu wywalić ten alarm i kupić sobie drugi pewnie lepszy...
 • #27
  pelek
  Level 20  
  wydaje mi się że komuś coś się pomyliło
  o firmie CEL pierwsze słyszę. jedynym dystrybutorem CEL-a była firma SUKCES /miała chyba w nazwie jeszcze LTD / o czym kolega SKiB powinien wiedzieć.pisze to zresztą na tej czarnej książeczce w której są instrukcje.wystarczy przeczytać.chyba że to tylko zdjęcia.dziwi mnie też to że przecież autoryzację dostawało się też z tej firmy !!
  tyle jeśli chodzi o papierki.
  firma SUKCES o ile wiem nigdy nie miała żadnej strony internetowej pomimo "rygorystycznego podejścia" a to z całkiem innego powodu : w tamtych latach niewielu ten internet jeszcze znało.nie zgadza się ? to proszę dojrzeć datę na autoryzacji./wiem że jej nie widać ale wiem kiedy były dawane.wystarczy zrobić ostre zdjęcie lub scan/
  tyle o stronie która nie istnieje
  co do urządzeń to w polsce były autoalarmy CEL C-800 , "młodszy brat" CEL C-200 , najwyższa klasa CEL TOPLINE.
  C-800 i C-200 powinny być na elektrodzie immobilizery zaś na ruskich stronach .wystarczy poszukać

  Dodano po 6 [minuty]:

  droga rozwoju autoalarmów CEL i MAT jest całkiem inna - pomimo że pod koniec lat "90 było to prawie to samo
  pozdrawiem
 • #28
  User removed account
  User removed account  
 • #29
  Grisza75
  Level 11  
  SKiB wrote:
  .... Dziwi mnie, że nikt jeszcze nie odnalazł producenta. Nazwa tej firmy jest z dopiskiem "CEL". Dlatego tej nazwy używam w skrócie. Ta firma produkuje jeszcze inny sprzęt. Nie tylko pod nazwą "CEL". W Polsce serwisy były kiedyś połączone. Kolega SKiB o tym wie i bardzo dobrze pamięta. Moja regionalna sięć działa jeszcze dziś.


  kolega SKiB to chyba dużo gada a mało wie - tylko tyle wynika z tego co pisze. Gdyby "kolega SKiB" wiedział o czym mowa, to nie pisał by że "nazwa tej firmy jest z dopiskiem CEL", bo "CEL" to nic innego jak Connaught Electronic Ltd i "CEL" to nie "dopisek" tylko skrót.
  Strona tej firmy jest pod poniższym adresem:
  http://www.celeurope.com/nav.jsp
 • #30
  pelek
  Level 20  
  no to mamy teraz trochę jasności w temacie firma.
  może teraz powrócimy do problemy kolegi Griszy 75 bo rozumiem że on dalej nie ma instrukcji
  a propo zniknęły mi te ładne zdjęcie kolegi SKiB -a . ciekawe czy tylko mnie się coś skopało w kompie czy to tak ogólnie