Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Remote Controller II na Jornadzie 720 - nie wysyła.

predom 24 Gru 2010 08:22 1205 2
  • #1 24 Gru 2010 08:22
    predom
    Poziom 26  

Witam. Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić więc jeśli to nie ten to proszę o przeniesienie do właściwego. Mam pewien problem z tym programem na Jornadzie 720. Daję opcję "IR Quick Learn", naciskam klawisz do którego chcę coś przypisać, "migam" pilotem do okienka irdy i po chwili mam dźwięk, że zapisano kod. Jednak problemy zaczynają się potem. Nie ma możliwości nadania tego kodu, choćby nawet diody były oddalone od siebie o 2 cm. Po prostu nic go nie łapie. Próbowałem na 4 telewizorach, od starych kineskopowców po 42 calowe LCD. Kilka tunerów satelitarnych, 2 kina domowe i nic nie łapie. Port IR mam ustawiony COM4 a "Transmit Priority" na 98. Co robię źle? A może na tym modelu nie da się tego programu użyć? Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

0 2
  • #2 31 Sty 2011 22:10
    predom
    Poziom 26  

Nie wie nikt dlaczego mi nie działa? Może jest jakiś sposób, żeby przetestować irdę, może sam port jest uszkodzony. Kody odbiera ale nie wysyła. Słyszałem, że aparat bez filtru ir "widzi", jak irda mruga podczas wysyłania. U mnie w jornadzie nic takiego się nie dzieje, a pilota "widać".

0
  • #3 03 Lut 2011 15:57
    predom
    Poziom 26  

Niestety, irda uszkodzona. Jornada byla w serwisie, stwierdzono uszkodzenie czesci nadawczej modulu nadawczo-odbiorczego irda. Naprawa malo oplacalna.

0