Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki multimetr dla majsterkowicza do 150zł.

29 Gru 2010 18:15 2734 4
  • Poziom 12  
    Witam,
    Szukam nowego multimetru, generalnie będzie służył do pracy przy elektryce samochodowej oraz w domu do podstawowych czynności.
    Z dodatkowych opcji zależy mi na:
    - pomiarze pojemności kondensatorów
    - pomiarze częstotliwości (zazwyczaj mam do czynienia z f<1000Hz)
    - sprawdzenie tranzystorów
    Przydatna też funkcja jaką zauważyłem oglądając mierniki to Sat-finder-pomiar siły sygnały z satelity.

Na razie mam na oku dwóch kandydatów:

UNI-T UT107
    Mastech MY-68 (nie miałem jeszcze doczynienia z miernikiem o automatycznej regulacji zakresu, i powiem, że jakoś mnie do tego nie ciągnie)

Co polecacie ?
  • Poziom 16  
    Osobiście posiadam dwie sztuki UNI-T UT53 i jestem z nich zadowolony. Na dzień dzisiejszy widziałem je w cenie 105 zł/szt.
    Nie posiada opcji mierzenia siły sygnału , ani mierzenia takich wartości częstotliwości ale do majsterkowania w domu jest idealny.
    Polecam :D
  • Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedź, jednak multimetr musi mieć funkcję pomiaru częstotliwości. W instrukcji UT107 czytam, że minimalne napięcie prądu którego mierzymy częstotliwość to 100mV, a jaka jest górna granica ?

W UT107 brakuje mi pomiaru pojemności kondensatorów (gdyby nie to pewnie już bym go zamawiał), pomiar hFe też jest dosyć ważny. Sat-finder to taki miły dodatek.
  • Poziom 2  
    Osobiście polecam UNI-T ;) UNI-T UT58C ma częstotliwość i pojemność.
  • Poziom 12  
    Znalazłem bardzo fajny i tani multimetr (tzn. posiada to co potrzebuję i wystarczające zakresy, Współcz. wypełnienia impulsu też się przyda).
    Multimetr cyfrowy LIMIT 200 http://maszynowy.eu/multimetr-cyfrowy-z-automatycznym-wyborem-zakresu-limit.html
    Miał ktoś z nim doczynienia ? Bardzo proszę o opinię na jego temat

Z innych jeszcze to znalazłem:

MASTECH MY-68 (droższy od LIMIT 200 i nie ma współczynnika wypełnienia impulsu)

UNI-T UT58C (to co wyżej + mniejszy zakres mierzenia pojemności)

Multimetru cyfrowy ST-202 (najdroższy z wszystkich, te same funkcje co LIMIT 200)

No i jest jeszcze Brymen BM 806 (poza budżetem), najlepsze parametry, i duży zakres mierzonych pojemności. A jak to jest właściwie z mierzeniem pojemności kondensatorów elektrolitycznych, wskazania będę poprawne ? BM 806 ma True RMS czy BM 807 ?
    Jakie warunki musi spełniać prąd którego mierzymy częstotliwość?