Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toyota avensis silnik 1.6 4A-FE czujnik temperatury

GRZEŚ 1979Z 30 Dec 2010 11:34 11643 6
    GRZEŚ 1979Z
    Level 10  
    witam mam problem z odnalezieniem czujnika cieczy chłodzącej w avensis 1.6 4A-FE.przy obudowie termostatu są dwa czujniki jeden termiczny od włączania wentylatorów chłodnicy,drugi nie wiem od czego jakieś dwie rurki podciśnieniowe wychodzą jedna idzie do kolektora ssącego druga do zbiornika,recyrkulacji.czujnik temperatury powinien być na jeden przewód taki podłużny nigdziej go nie widzę,pomóżcie,byłbym wdzięczny za jakiś rys.lub opis gdzie go szukać.z góry dziękuję za odpowiedzi.
    GRZEŚ 1979Z
    Level 10  
    dzięki jutro popatrzę,bo dzis kupiłem ten od załączania wentylatorów myślałem że ma działanie podwójne,niestety nie.trochę zaczęłem się tym martwić bo auto mam tydzień.a jakim olejem zalać motor,podobno jezdził na syntetyku mobila czy 5W50 to nie za zbyt dobry do auta które ma ponoć 160tys.km.pozdrawiam i wielkie dzięki za wskazanie czujnika.
    GRZEŚ 1979Z
    Level 10  
    witam,niestety we wskazanym miejscu u mnie w aucie go nie ma.a może ten od załączania wentylatorów ma podwójne działanie?a może ktoś wie jak sprawdzić działanie wskaźnika na desce rozdzielczej bo jż sam ie wiem gdzie może być przyczyna,ale w poprzedniej toyocie czujik był przy obudowie termostatu,tu chyba zaginął albo jakaś magia.troche to denerwujące.
    GRZEŚ 1979Z
    Level 10  
    opatrzyłem ceły motor,nie mem pojęcia gdzie może być ten czujnik,chyba ten od wentylatorów pokazuje na zegarze,wymieniłem na nowy popukałem w zegar i działa,zawiesił sie czy cos.dzięki za podpowiedzi i wszystkiego naj w Nowym Rok.pozdrawiam
    bandi21
    Level 30  
    marecki360 to niejest silnik 4AFE