Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Siemens MCM 1701

12 Paź 2004 20:48 990 7
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Siemens MCM 1701 - ciekawa usterka - ekran wygląda mniej więcej tak: od prawej strony dobrze widoczny pasek ekranu szerokości ok. 3 cm następnie pasek ekranu szerokości ok. 5 cm - jakby ktoś na kinol nałożył folię do przyciemniania szyb w samochodzie, następnie pasek ok 3 mm ekranu O'K potem 1,5 cm pasek z "folią", znowu 1 cm pasek ekranu O'K i następnie do końca pasek z "folią".
    Ekran normalnie się przesuwa (tylko "folia" stoii w jednym miejscu).
    Brak jest reg. szerokości + jest poducha, ale tranzystory wyglądają na dobre (chyba, że któryś pominąłem).
    Reakcja na reg. szerokości jest w postaci drgań (zakłóceń ekranu).
    Co Koledzy o tym sądzą?
    Pewnie jutro będę brnął dalej, ale...
    Pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    Sprawdź małe tranzystorki w okolicy trafopowielacza. Kiedyś miałem coś podobnego, ale z jednym paskiem.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Dzięki.
    Sprawdzę i dam znać.
    POzdrawiam.
  • Poziom 26  
    Witam.Jesli uporasz się z korekcją i regulacja szerokosci to problem pasków zginie,jest to chyba ze sobą powiazane.Sprawdz indukcujność cewki od korekcji lub któryś kondzior to robi w OST-WEST.Powodzenia.
  • Poziom 26  
    widze że masz kilka monitorów z którymi sobie nie możesz poradzić.kliknij do mnie na priva.mam tego siemensa rozebranego już,a o panasolu już ci pisałem.jeśli chodzi o sonkę też miałem,i miałem w niej problem z odświeżaniem,może do czegoś dojdziemy razem.gg mam niewidoczne,ale komp włączony jest 24 na dobę prawie.
  • Spec od monitorów
    W tym przypadku układ korekcji nie ma nic do przedstawionego problemu.
  • Poziom 26  
    Chyba dobrze widzę,że brak jest regulacji szerokości obrazu i poduchy.Hmm?
  • Spec od monitorów
    Tak, ale moja odpowiedź dotyczy czarnych pasów a'la folia. Z korekcją to sobie dariuszm2 poradzi bez naszej pomocy.