Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olej silnikowy 15W-40. Można zalać silnik benzynowy?

07 Sty 2011 17:55 5477 6
  • Poziom 9  
    Posiadam 5l oleju silnikowego 15W-40 przeznaczonego do silników wysokopreżnych. Mogę zalać nim silnik benzynowy??
  • Poziom 34  
    Podstawą klasyfikacji jakościowej jest podział olejów na dwie zasadnicze grupy:
    - grupę olejów S przeznaczonych do silników z zapłonem iskrowym (ZI), oznakowanie
    symbolami: SA, SB, SC, SD, SE, SF, SG, SH, SJ,
    - grupę olejów C przeznaczonych do silników z zapłonem samoczynnym (ZS),
    oznakowanie symbolami: CA, CB, CC, CD, CE, CF.
    Sprawdź na etykiecie.
  • Poziom 9  
    Jest to olej shell 15W-40 CJ-4 E9/E7
  • Poziom 9  
    chciałem poznać wasza opinie na ten temat . Ponieważ słyszałem ze do silnika benzynowego można lać olej przeznaczony do silników wysokoprężnych i nic złego nie będzie się działo .
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    o ile nie wlejesz go mniej nie trzeba nic złego się nie będzie działa, więc niby można, tylko po co. W sumie różnica jest głównie na opakowaniu (kolorowy napis DIESEL, CITY czy BENZYNA), chodzi tu o zróżnicowanie linii produktów. Prawda że ładniej wygląda jak producent ma produkt "specjalnie stworzony" do naszego typu pojazdu :P Prawda że chętniej dorzucimy wtedy parę groszy żeby to mieć! Niestety składu chemicznego chałupniczym sposobem nie można sprawdzić. Więc nikt Ci na to pytanie -czym to się różni? - nie odpowie.

Dlatego najlepiej jakbyś się z kimś zamienił (albo to sprzedał) i wlał do silnika taki olej jaki zamierzasz ciągle używać. Chodzi o to żebyś przy wymianie oleju robił w silniku jakiejś mieszanki niesamowitej w stylu: szklankę starego mineralnego + szczyptę osadu + nowy syntetyk.
  • Poziom 9  
    I o taką odpowiedź mi chodziło ;) Podziekował.