Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t 139 qmb założenie paska

09 Sty 2011 18:31 3650 4
  • Poziom 9  
    Witam, ostatnio w moim chińczyku urwał się pasek napędowy, chodzi o skuter 4t 139qmb, koła 10-tki. Kupiłem nowy na wzór starego i chciałem odkręcić śrubę od wariatora ale żadnym sposobem nie idzie, jak blokuje zębatkę, to się aż klucz wygina wiec założyłem go bez ściągania wariatora. Jak go zakładam to talerze sprzągla się rozszerzają i sprzęgło się wyłączą, jak postawie go na nóżkę, to kolo się cały czas kreci, co można zrobić?
  • Poziom 21  
    a czy tam przypadkiem nie jest lewy gwint?
  • Poziom 26  
    Witam, gwint jest normalny prawy, ale jeżeli stary pasek się urwał to prawdopodobnie, że wysypały się rolki w wariatorze i bez rozebrania go się nie obejdzie.
  • Poziom 10  
    co wy opowiadacie!!!! kłamstwo w żywe oczy nie znacie się a gadacie. Wystarczy że zapchasz go gdzieś na serwis na którym wymieniają opony, odkręcisz dekiel, poprosisz o pneumat oraz nasadkę, odkręcasz wariator na szybkich obrotach, wystarczy że raz naciśniesz a śruba się odkręci, ściągasz talerzyk, rozciągasz talerze sprzęgła, wciskasz w nią pasek, następnie go naciągasz i zakładasz na tulejkę w wariatorze, skręcasz wariator, dekiel i możesz spokojnie śmigać, a to że pasek pękł to wina tego że nic nie jest wieczne i paski się urywają po około 8-10 tyś km

Dodano po 1 [minuty]:

a z tymi szybkimi obrotami chodziło mi o pneumat ponieważ niektóre mają regulację szybkości
  • Poziom 9  
    dzięki za pomoc