Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer deh-1400rb kwiaty na wyświetlaczu

kakiszon18 14 Sty 2011 00:08 1650 7
  • #1 14 Sty 2011 00:08
    kakiszon18
    Poziom 16  

Witam serdecznie mam problem z w/w radiem. Radio trafilo do mnie z rzekomo uszkodzoną końcówką, jak sie okazało na początek prało bezpiecznik. ( uszkodzone diody d951 i d 953 ( umieszczone za cewką ) .1 problem załatwiony ale radio dalej nie startuje jedynie włącza sie jakies menu po przytrzymaniu klawisza band/reg przy tym nie działa podświetlenie i na wyświetlaczu pokazują sie cuda - jak na załączonym zdjęciu. Na klawisz SRC ani żaden inny w ogóle nie reaguje. Radio z panelem pobiera 42mA po włączeniu tego menu - 46mA nic się nie grzeje nie widać żadnych przepaleń na płycie diody, tranzystory i stabilizatory sprawdzone. Do panela dochodzi +12, i 5V na trzech stykach w złączu. Czy ktoś ma jakieś sugestie ?
    Pioneer deh-1400rb kwiaty na wyświetlaczu

0 7
  • #2 14 Sty 2011 09:27
    djlj24
    Spec od car audio

Wygląda na problem komunikacji panel-procesor lub uszkodzony driver wyświetlacza i klawiatury. Warto by podstawić panel.

0
  • #3 14 Sty 2011 13:12
    kakiszon18
    Poziom 16  

Też jestem tego zdania niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innym panelu. Procesor i okolice w panelu przelutowane - nie ma żadnej poprawy. Co można sprawdzić jeszcze ?

0
  • Pomocny post
    #4 14 Sty 2011 15:26
    djlj24
    Spec od car audio

Czy jest próba komunikacji między panelem a procesorem - przelutowanie to za mało, może gdzieś poleciały zabezpieczenia.

0
  • Pomocny post
    #5 14 Sty 2011 19:05
    TheOrest5
    Poziom 12  

Witam.Zwróć uwagę na przyciski,może jakiś przycisk zamknięte.W przeciwnim razie uklad (procesor) może być uszkodzony w panelu.

0
  • #6 15 Sty 2011 14:15
    kakiszon18
    Poziom 16  

Witam co do przycisków to taka opcja odpada - cala klawiatura jest na gumkach z resztą radio mało co używane widać po panelu a nawet jesli był by któryś z nich zwarty to nie reagoał by na żadne przyciski - w tym przypadku też odpada bo przycisk reg/band działa i wtedy można strzałkami przełączać pomiedzy jakimiś opcjami

0
  • #7 15 Sty 2011 16:37
    TheOrest5
    Poziom 12  

Może być uszkodzony układ w panelu.

0
  • #8 17 Sty 2011 21:59
    kakiszon18
    Poziom 16  

Panowie jeszcze kilka pytań - jak powinien zachowywać się reset - u mnie stoi na poziomie 5v mierzony w pkt kontrolnym obok r631. Nasuwa mi sie jeszcze taka myśl - kiedyś trafił mi się model bodajrze deh-p3500mp - który z uszkodzoną końcówką/ lub bez niej w ogóle nie wstawał.. wszystkie przejścia od proca do panela sprawdzone dokładnie PAnel również diody na wejściu to samo :/ nie ma sie czego czepić procesor główny i okolica prze lutowana hotem dalej to samo

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Odpuściłem poskładałem radio do kupy - okazało się, że radio jednak się włącza odtwarza płyty itd ale na wyświetlaczu cuda i funkcje na klawiszach pozmieniane czyli panel do wymiany. Temat uważam za zamknięty dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie

0
  Szukaj w 5mln produktów