Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor 40-46 cali do 3000zł

alan86 26 Jan 2011 13:54 7034 11
    alan86
    Level 9  
    Witam,

W najbliższym czasie planuję zakup telewizora w granicach 40-46 cali do 3000zł. Telewizor musi być conajmniej 100hz oraz hull hd. Będzie służył do oglądania filmów z laptopa, przeglądania internetu (z laptopa), gry w PS3, a w przyszłości będzie podłączona jakaś platforma cyfrowa. Będe oglądał z odległości około 2,5-3m. Z jednej strony coraz bardziej przekonuje się do plazmy ze wzgledu na dobry obraz, ale boje się wypalających pikseli, bo duzo czasu zaminerzam mieć podłączony obraz z laptopa. Plazm na rynku jest tyle, że ciężko mi nawet wytypować co w moim przypadku okaże się najlepszym wyborem. Z LCD jest łatwiejszy wybór - moją uwage zwrócił np Sony 40ex500, oraz LG 46LD550 - ze względu na dużą matrycę. Co w moim przypadku będzie lepsze - plazma czy lcd? i jaki model polecacie?
    User removed account
    Level 1  
    alan86
    Level 9  
    co do Samsunga to się mocno zastanawiam nad nim - cena przystępna i dużo dobrych opinii. Najlepiej z jeszcze wiekszą matrycą bo 40 cali można dostać juz za około 2300zł. W Toshibie bardzo mi się podoba klasyczny wygląd (podobnie jak w Sonym 40ex500). Czyli plazma w moim przypadku będzie gorsza od LCD?
    Iceman31
    Level 20  
    Co do ostatniego Twojego zdania... nie pytaj zbędnie bo odpowiedź dostałeś i to dobrą.
    Kolega LOCOLOCO dobrze Ci poradził.
    Nie wiem jak pozostałe z tych podanych modeli ale Samsung na PS3 daje czadu. Ładnie to śmiga.
    alan86
    Level 9  
    Ok, w takim razie coraz bardziej się przekonuje do Samsunga:) Na początku byłem nastawiony mocno na Sony 40ex500, ale z tego co widze to Samsung jest bardziej multimedialny. Czy w tym przedziale cenowym są jeszcze jakieś propozycje?

Dodano po 29 [minuty]:

właśnie wyczytałem opinie o Samsungu która mnie martwi -

"ma ogromny input lag nie nadaje się do żadnych konsoli chyba że ktoś ogląda na nich tylko filmy do gier masakra jako monitor do komputera masakra najłatwiej jest to sprawdzić podłączając komputer i pojeździć kursorem po telewizorze tryb gry nie pomaga wiele również ogromny input lag " - czyli wynika, że telewizor ma duże opóźnienia.. Proszę o wypowiedź użytkowników Samsunga 40C650 czy również zaobserwowali to u siebie. W telewizorze LG znajomego po podłączeniu przez HDMI opóźnień nie da się zauważyć.
    User removed account
    Level 1  
    Iceman31
    Level 20  
    Mam Samsunga włąsnie pod konsolą PS3 i gry wg mnie chodzą dobrze.
    Na kompie go nie próbowałem.
    zavadz
    Level 12  
    mam LE40C650, na co dzień nie używam go jako monitora, ale podłączałem komputer do TV i nie zaobserwowałem żadnego smużenia.

Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że w TV można ustawić wygładzanie klatek, co może skutkować takimi anomaliami jak smużenie, ale to jest funkcja do wygładzania obrazu z tv analogowej, a nie do obrazu cyfrowego z komputera. Dodatkowo, mogę dodać, że warto podłączyć komputer przez HDMI, o niebo lepszy odbiór niż przez D-SUB.
    alan86
    Level 9  
    zavadz - mi nie chodzi o smużenie, tylko o czas reakcji. Chodzi mi o to czy w momencie poruszenia myszką kursor na telewizorze przesuwa się z jakimś wyczuwalnym opóźnieniem. (Mam nadzieje, że ująłem to w miare zrozumiale)
    alan86
    Level 9  
    ten led jest ciekawy, ale troche przekracza mój budżet. Nad Philipsem sie nie zastanawiałem jeszcze... Na chwilę obecną wacham sie między Samsungiem 40C650 zaproponowanym przez LOCOLOCO, a Sony 40EX500. Dzisiaj albo jutro podjade do sklepu porównać te modele. A który model Philipsa jest warty uwagi?
    Iceman31
    Level 20  
    alan86 wrote:
    A który model Philipsa jest warty uwagi?

Żaden w Twoim przedziale cenowym. Philipsy to niewypały.
    A gadki o żywotności są nieco bezpodstawne bo to nie kwestia tego że na obudowie pisze Philips. Równie dobrze można napisać że moja prawa ręka jest bardziej żywotna od lewej.