Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Władmirec t25 zegar temperatury oleju nie wskazuje

jankes0000 26 Sty 2011 17:46 5488 3
  • #1 26 Sty 2011 17:46
    jankes0000
    Poziom 1  

Witam proszę o pomoc zepsuł mi się wskaźnik temperatury oleju latał jak chciał albo w cale nie wskazywał wymieniłem na nowy i nie pokazuje temperatury nawęd wskazówka sie nie ruszy po włączeniu masy, wymieniłem tez czujnik i nadal nic. W końcu patrzyłem czy w kablach leci prąd i nie ma prądu mam prośbę czy ktoś wie jak podłączyć ten zegar jaki kabel gdzie lub jak by ktoś zrobił fotkę swojej instalacji czy coś proszę o pomoc.

1 3
  • Pomocny post
    #2 30 Sty 2011 09:18
    maxmiras
    Poziom 9  

Wskaznik temperatury oleju jest zasilany czerwonym przewodem (+) bezpośrednio z listwy. Sprawdź miernikiem lub żarówką gdzie masz (+) i go podepnij, powinien wskazywać. Pod drugi zacisk podłączasz przewód sygnałowy od czujnika. Sprawdź dotykając przewód od czujnika do masy wtedy powinien wychylać się do oporu.

1
  • #3 12 Lut 2011 01:15
    sławomir1991
    Poziom 14  

Na moje to po prostu nie masz prądu na czujniku albo na zegarze, rdza, urwany kabelek czy coś w tym rodzaju. przejrzyj wszystkie połączenia dotyczące czujnika i wskaźnika.

3
  • #4 12 Lut 2011 10:05
    stasiak64
    Poziom 13  

jankes0000 napisał:
    Witam proszę o pomoc zepsuł mi się wskaźnik temperatury oleju latał jak chciał albo w cale nie wskazywał wymieniłem na nowy i nie pokazuje temperatury nawęd wskazówka sie nie ruszy .......

Ja myślę że oba wskaźniki masz dobre .Z tego co zauważyłem powodem, że wskazówka skacze lub nic nie pokazuje jest złe połączenie obudowy wskaźnika z masą. Jest pod spodem na środku taki styk (języczek-blaszka) który najczęściej nie kontaczy.Najpewniej jest przylutować do obudowy kawałek kabla i podpiąć gdzieś do masy.

0