Witam potrzebuje pilnie schematu do w/w modelu , nie ma wizji ani fonii nie wiem co jest z nim nie tak, w zasilaczu wymieniłem wszystkie kondensatory , proszę o pomoc.
Mam na zbyciu całą serwisówkę.
Sprawdź na wyjściu z zasilacza na pinach napięcia:
1.+UH
2.-UH
3.-32V
4.+33V
5.PG
6.7.VM+20V
8,9,10,11, GND
12.13.14 +14VE
15.16. +6VE
ok i tak dzękuje za pomoc naprawde byl bym bardzo wdzieczny jak byś mi dał ten caly schemat . Dziękuje
Dodano po 9 [minuty]:
Pali mi w zasilaczu rezystor o symbolu rp071 jak się tylko zasilacz podepnie do magnetowidu od razu go spala , a bez tego rezystora jak go nie ma to magnetowid staruje wszystko działa ale nie ma wizji i fonii co może być przyczyną tego że go od razu spala ?
Brr. On jest w gałęzi 33 volt, które leci na płytę główną . Po drodze ma tranzystory TW 001 i 002. Sprawdź czy dioda Zenera DW 001 ( 12V )nie jest zwarta. Prawdę mówiąc Thompsony są bardzo oporne do naprawy no i za bardzo rozbudowane. Poniżej masz trzecią część schematu.
https://obrazki.elektroda.pl/6580365100_1297628103.jpg
✨ Użytkownik poszukuje schematu do magnetowidu Thomson 6890, który nie działa - brak wizji i fonii. Wymienił wszystkie kondensatory w zasilaczu, ale problem nadal występuje. Otrzymuje pomoc od innych użytkowników, którzy dzielą się informacjami o napięciach na pinach zasilacza oraz przesyłają części schematu. Użytkownik zgłasza, że rezystor RP071 w zasilaczu spala się natychmiast po podłączeniu, co może wskazywać na problem w gałęzi 33V, związany z tranzystorami TW001 i TW002 oraz diodą Zenera DW001. Wygenerowane przez model językowy.