Witam
Jestem posiadaczem zabawki RC TYCO SCORCHER bez pilota. Model był kupiony ( za 7,50 zł
)w celach dawcy organów między innymi do mojego starego światłoluba i innych konstrukcji.
Po zakupie okazało się że pojazd ma ogromny potencjał i chętne dorobię do niego sterowanie. I tu zaczynają się problemy.
Model działa w paśmie 27.113MHz na kwarcu natomiast ma adnotację 26.680
1. Czy wystarczy dokupić używany pilot,czy sterownik2-kanałowy czy od razu kupować komplet z kwarcem?
2.czy piloty o podobnej częstotliwości będą działały?-jaką tolerancję ma dane pasmo?
3. Jak się zabrać do tego tematu:)
Długo szukałem odpowiedzi na moje pytania na różnych forach modelarskich i temu podobnych a ponieważ nie spotkałem podobnego tematu jestem zmuszony założyć nowy.
Bardzo proszę konkretne podpowiedzi i ewentualne linki, które mogą mi pomóc w dorobieniu sterowania do pojazdu.
Poniżej dokumentacja płytki z modelu i filmik z spranym modelem.
Link
Link
Dziękuję i czekam na pomoc.
Jestem posiadaczem zabawki RC TYCO SCORCHER bez pilota. Model był kupiony ( za 7,50 zł
Po zakupie okazało się że pojazd ma ogromny potencjał i chętne dorobię do niego sterowanie. I tu zaczynają się problemy.
Model działa w paśmie 27.113MHz na kwarcu natomiast ma adnotację 26.680
1. Czy wystarczy dokupić używany pilot,czy sterownik2-kanałowy czy od razu kupować komplet z kwarcem?
2.czy piloty o podobnej częstotliwości będą działały?-jaką tolerancję ma dane pasmo?
3. Jak się zabrać do tego tematu:)
Długo szukałem odpowiedzi na moje pytania na różnych forach modelarskich i temu podobnych a ponieważ nie spotkałem podobnego tematu jestem zmuszony założyć nowy.
Bardzo proszę konkretne podpowiedzi i ewentualne linki, które mogą mi pomóc w dorobieniu sterowania do pojazdu.
Poniżej dokumentacja płytki z modelu i filmik z spranym modelem.
Link
Link
Dziękuję i czekam na pomoc.