Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Wirhpool mod. md 131/wh

filip9519 02 Lut 2011 09:54 1307 6
  • #1 02 Lut 2011 09:54
    filip9519
    Poziom 8  

Witam ! Mam problem z mikrofalówką , otóż wczoraj zepsuła mi się zapadka od drzwiczek (zeskoczyła). Rozebrałem i cofnąłem ją na swoje miejsce. Drzwiczki działają ale jest drugi problem . Po włączeniu do prądu nie włącza się , nie podświetla się wyświetlacz ani nie reaguje na nic . Sprawdzałem próbówką i na grzałce pokazuje oraz na poszczególnych elementach(nie wszystkich)napięcie.Jak to możliwe ze od zepsutych drzwiczek (które juz działają) zepsuła się mikrofala?

0 6
  • #2 02 Lut 2011 12:43
    movzx
    Poziom 39  

Większość mikrofal ma podwójną blokadę drzwi. Przy otwieraniu najpierw jedna odcina zasilanie, a następnie druga zwiera to co jest już odłączone. Jeśli pierwszy stopień zawiedzie (lub ktoś gmera tam np. widelcem ;) ) to chyba łatwo się domyślić co się dzieje. Poszukaj bezpiecznika.

PS. Próbnikiem można w takim sprzęcie szukać zdechłego chrząszcza w radiatorze - a do diagnozy usterek kup za parę złotych miernik! :)

0
  • #3 02 Lut 2011 12:46
    peter falk
    Specjalista AGD

No to teraz trzeba wziąć omomierz w łapkę, zamiast tego tam "przyrządu" pomiarowego na pe, i dokonać pomiaru (przy wyłaczonej mikrofalówce z sieci !! ) mikrowyłączników i bezpieczników.
    Uwaga! Napięcia w działającej mikrofalówce sięgają paru kV !

0
  • #4 02 Lut 2011 16:46
    filip9519
    Poziom 8  

oby dwa włączniki działają a mikrofalówka nadal się nie włącza

0
  • #5 02 Lut 2011 16:48
    movzx
    Poziom 39  

Bo klikają? Czy sprawdziłeś omomierzem przejście?
    Przypominam o już dwukrotnie wspomnianych bezpiecznikach.

0
  • #6 02 Lut 2011 18:34
    filip9519
    Poziom 8  

nie bo klikają tylko rozłączają napięcie a bezpiecznik jest dobry

0
  • #7 02 Lut 2011 21:31
    movzx
    Poziom 39  

Po nitce do kłębka, od kabla zasilającego do płytki sterownika.
    Jeśli chcesz bardziej szczegółową pomoc to chyba przyda się zdjęcie albo dwa.

2