Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Huawei E173 samoczynnie rozłącza się

03 Lut 2011 10:39 20526 11
  • Poziom 1  
    Witam,

Mam problem z modem Huawei e173. Zakupiony razem z netbookiem HP mini w sieci Play. Po podłączeniu do kompa instaluje się aplikacja Play, wyjrywa modem, łaczy się z sięcią i po 3-4 min rozłącza się sam. I tak za każdym razem. Netbook ma system Windows 7, ale podłączałem modem do kompa z XP i ten sam problem sie powtarza. Czy w takim razie modem jest walniety ?? Czy coś innego ??
  • Poziom 10  
    Być może jest to wina słabego zasięgu. Ja tak miałem z iPlusem.
  • Poziom 16  
    Najedz na ikonkę Mój komputer kliknij prawym, właściwości, sprzęt, menadżer urządzeń, kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, wyszukaj swój modem kliknij prawym, właściwości, zarządzanie energią i odznacz "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii". Nie powinno być po tym zabiegu problemu.
  • Poziom 21  
    Też tak miałem z play, po prostu dokup antenę lub poszukaj miejsca gdzie jest zasięg i się nie rozłącza lub zmień modem.
  • Poziom 1  
    Niestety najprawdopodobniej masz uszkodzony modem. Miałem to samo. Nowy modem przyniesiony z salonu i te same objawy. kombinacje z ustawieniami 24h. Modem oddany do salonu. Na czas "ekspertyzy" dostałem inny. 5 tygodni i euforia!!!! Normalnie działający modem e173! Życzę cierpliwości i powodzenia!
  • Poziom 2  
    mosti:

używasz Era blueconnect?
  • Poziom 10  
    Możesz mieć jeszcze jeden problem , otóż jeżeli masz telefony i leżą niedaleko od pracującego modemu tak do około ~~3-4metrów /mówię o sieci play telefony i modem/ to w czasie okresowej identyfikacji telefonów z BTS , następuje jakieś wzajemne zakłócanie się i modem się rozłącza , tak mam u siebie sprawdziłem to.
  • Poziom 9  
    Podpinam się pod temat, bo mam ten sam problem. Mam laptopa z Win7 64 bit i modem Huawei E173 z Playa. Od roku z nim walczę, pięć razy był reklamowany, wczoraj odebrałam nowy modem (taki sam), niestety problem pozostał. Czasem chodzi godzinę bez zarzutu a czasem tylko kilka minut i rozłącza internet . Stary Huawei 220 od czterech lat działa dobrze (ale wolno), zastępcze modemy chodziły również dobrze. Nie stać mnie na nowy sprzęt. Co może być przyczyną tego problemu?
  • Poziom 7  
    Niestety problem leży głębiej ... polecam wątek znaleziony w google

forums.ocworkbench.com/showthread.php?t=78060 napisał:

CONCLUSION (from my point of view and for my own case)

Problem is: reset or 'brown out state' of the modem

Caused by: USB power ripple/spikes when modem transmits a lot of data, or at high power (other possible reason: a USB connector malfunction like tremble, crack, dirt etc.)

H/W Solution by the user: contact an electronics technician to add capacitors externally (on a patched cable) 'filtering' the ripple spikes (first check and clean the USB connectors)

H/W Solution by the PC manufacturer: Do better design on the USB port to supply a 'good & steady' power for new advanced USB peripherals (as USB mobile broadband modems)

H/W Solution by Huawei: Add decoupling capacitors or split the power lines of the CPU, USB I/O and GSM/3G circuits to prevent resets and brown outs at difficult (for the circuit) situations.

S/W Solution at firmware: Sorry NOT available, ... or possibly a new firmware could 'amplitude modulate' the RF-TX signal to smooth the rise and fall of the RF PWR OUT at every data burst (true artificial intelligence), or change the threshold of the reset and brown out detect circuits to lower levels which may degrade the total performance of the circuit.

S/W Solution at driver: Sorry NOT good, ... or a new s/w driver could see the disconnects and try to reconnect and if not succeed would restart the computer, etc. I am not joking.

ale gdzie tu ... zewnętrzne kondensatory założyć ? i Jak LOOOL ...

Problem nie do rozwiązania software'owo :s
  • Poziom 9  
    Modem Huawei E173 oddałam komuś, i kupiłam sobie Huawei E3131.
    Skończyły się moje problemy, teraz wszystko śmiga aż miło.
  • Poziom 7  
    Najciekawszą rzeczą jest to że w pracy na tzw rzęchu z Windows XP nie ma żadnych disconnectów ... a w domu na Windows 7 .. ciągle rozłącza ... masakra ... czyżby ... windows ?
  • Poziom 16  
    miałem ten problem ale kolega wyżej dobrze podpowiedział z zarządzaniem energii
    ale trzeba to zrobić wszędzie w portach też
    mam w8