logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sharp VC-786: Magnetowid nie wciąga kasety i przechodzi w tryb st-by po 5 sekundach

Gorgoroth 08 Lut 2003 22:32 1437 1
REKLAMA
  • #1 96838
    Gorgoroth
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 1852
    Pomógł: 28
    Ocena: 63
    Witam!
    Po wlaczeniu do sieci wchodzi w st-by (normalne), po przelaczeniu w stan normalnej pracy po 5 sekundach przechodzi w st-by. Nie wciaga kasety (switche w mechanizmie sprawne). Przy probie wlozenia kasety na st-by czasami wychodzi ze st-by ale kasety nie wciaga. Po sprowadzeniu windy z kaseta recznie na dol, magnetowid wykrywa ze kaseta jest w srodku (zapala sie znak kasety na wyswietlaczu), naciskanie na play, ff, rew powoduje zapalenie na wyswietlaczu odpowiednich symboli ale mechanizm nie reaguje.Brak schematu, podaje niektore scalaki jakie sa w srodku:
    - X0257GE (przydalaby sie rozpiska pinow)
    - X0187GE (j.w.)
    - BA6405
    - BA6238
    - BA8420
    - IR2C32
    - IR3702
    - SAA5235
    Zasilacz tranzystorowy, wyglada na sprawny.
  • REKLAMA
  • #2 97115
    Gorgoroth
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 1852
    Pomógł: 28
    Ocena: 63
    Na podstawie noty katalogowej podejrzewam uszkodzenie BA6238. Jak podstawie to dam znac o efekcie...
    ==============================================
    Podejrzenia sie sprawdzily, po wymianie BA6238 magnetowid dziala :idea:
REKLAMA